Aktualitātes 2018

20.11.2018.

 19.12.2018. Nākamgad remontēs jumtus un koplietošanas telpas, turpinās atjaunot balkonus
SIA JK Namu pārvalde apsaimniekotajās daudzdzīvokļu mājās arī nākamajā gadā notiks atjaunošanas darbi un remontdarbi, par kuriem jau noslēgti līgumi.
Daļai māju darbi veikti šogad, pārējām mājām laikapstākļu dēļ (pārāk zemas ārējās temperatūras dēļ) tie pārcelti uz nākamo gadu. Mājām Draudzības alejā 8 un 10, Nameja ielā 30 un 34, Viesītes 18a un 18b šoruden atjaunoti balkonu ekrāni un saremontētas margas (tās metina, nostiprina, tīra un krāso). Darbi turpināsies nākamgad, kad paredzēts atjaunot lodžiju ekrānus mājām Viesītes ielā 39, Celtnieku ielā 11, K.Skaubīša 14, Viestura 41, Madonas ielā 28a, kā arī balkonu ekrānus Nameja ielā 26 un 14, Viesītes ielā 41 un 51, Slimnīcas ielā 2, Dārzu 4 un Celtnieku ielā 9.
Vēl nākamgad, izmantojot mūsdienīgus materiālus un darba tehniku, plānots remontēt jumta segumu mājām Auseklīša ielā 21, Bebru 23, Jaunā 22 un Viesītes ielā 49. Iecerēti arī koplietošanas telpu kosmētiskie remonti daudzdzīvokļu mājām Krasta ielā 63, Rīgas 190a, Palejas 9, 11 un 13, Draudzības alejā 8, 10, 24 un 26, Jaunā ielā 24 un 31c, Nameja ielā 1, kā arī ķieģeļu pilastru atjaunošana Bebru ielā 27.

 

Viesītes ielas 18a balkoni pirms atjaunošanas

Viesītes ielas 18a balkoni pēc atjaunošanas

 23.11.2018. Remontē koplietošanas telpas Celtnieku ielā 17
Celtnieku ielas 17.mājā notiek koplietošanas telpu kosmētiskais remonts.
Piecstāvu mājas vienīgajā kāpņu telpā kosmētiskais remonts sākās oktobra nogalē. Darbus veic SIA JK Namu pārvalde darbinieki: krāsotājas-apmetējas Mārīte Mediņa un Dace Rutkauska, krāsotāja Inta Ļubomirska un remontstrādnieks Ilmārs Kārkliņš.
Koplietošanas telpu sienas un griesti, kā daudzās padomju laikā buvētās mājās, ir sliktā stāvoklī, to apmetums krīt nost, arī grīdas segums savu laiku nokalpojis. Darbi tiek veikti noteiktā secībā: sienas atbrīvo no vecā apmetuma, tad gruntē un špaktelē. Pēdējais posms ir krāsošana, ko veic divās kārtās. Arī griestus vispirms atbrīvo no vecā aplikuma, tad nomazgā, un pirms balsināšanas nošpaktelē.
Lai pabeigtu darbus, nepieciešamas vairākas nedēļas (mitro laikapstākļu dēļ apmetums un krāsa žūst lēni), tāpēc aicinām mājas iemītniekus būt pacietīgiem, jo ieguvums būs vizuāli pievilcīgas koplietošanas telpas. Tāpat aicinām ikvienas daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājus rūpēties par savu dzīvesvietu un tās apkārtni, jo, tikai kopīgi sadarbojoties ar nama apsaimniekotāju, iespējams nodrošināt sakoptu un tīru vidi!

Koplietošanas telpas pēc rūpīga darba kļūs mājīgas un pievilcīgas.

Remontstrādnieks Ilmārs Kārkliņš jau vairākas nedēļas veic darbu Celtnieku ielas mājā Nr.17.

14.11.2018.

09.11.2018. Iededzam sveces, gaidot valsts svētkus

 

 

 

Ceturtdienas vakarā Jēkabpilī,
A.Pormaļa ielā 39,
gaidot Latvijas jubileju,
SIA JK Namu pārvalde kolektīvs
pie valsts simtgadei veltītā akmens
iededza svecītes,izvietojot tās
Latvijas karoga veidolā.

 

 

 23.10.2018. Sākušies balkonu un lodžiju ekrānu atjaunošanas darbi

Septembra nogalē Jēkabpilī vairākām mājām sākās lodžiju un balkonu ekrānu atjaunošanas darbi.
SIA JK Namu pārvalde galvenais inženieris Jānis Antonovs stāsta, ka balkonu un lodžiju ekrānu nomaiņa, kā arī margu remonts (tās paredzēt metināt, nostiprināt, tīrīt un krāsot) sākās septembra beigās Draudzības alejas mājās nr.8 un 10 (attēlā pēc atjaunošanas darbiem). Vēl darbi plānoti daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām Nameja ielā 14, 26 un 34, Viesītes ielā 18a, 18b, 39, 41 un 51, Slimnīcas ielā 2, Dārzu ielā 4, Madonas ielā 28a, Celtnieku ielā 9 un 11, K.Skaubīša ielā 14. Atjaunošanas darbus plānots beigt līdz novembra nogalei.
Darbi notiek, vadoties pēc iedzīvotāju izteiktajām vēlmēm, un tas ir ne tikai ieguldījums mājas vizuālajā izskatā, bet arī tās iedzīvotāju drošībā.

 

 

 02.10.2018. Ja āra gaisa temperatūra ir +12 grādi, apkure automātiski atslēdzas

SIA JK Namu pārvaldē daudzi iedzīvotāji interesējas, kāpēc viņu mājās, kurām pieslēgta apkure, ir auksti radiatori.
SIA JK Namu pārvalde apsaimniekotajās mājās siltummezgli ir noregulēti tā, lai tad, ja āra gaisa temperatūra ir +12 grādi, apkure automātiski atslēdzas. Tātad: ja jūsu mājai ir pieslēgta apkure, bet radiatori ir auksti, tad āra temperatūra ir vismaz +12 grādi.
Atgādinām, ka avārijas dienests klientu ērtībām ir sazvanāms 24 stundas diennaktī pa tālruņiem 65232402 un 29406016. Dienesta dežuranti, sākoties apkures sezonai, no iedzīvotājiem saņem vairāk nekā simts zvanu dienā ar jautājumiem par siltumenerģijas pieslēgšanu un tehniskām problēmām konkrētās mājās. Izsaukumos šobrīd dodas trīs brigādes.
SIA JK Namu pārvalde apsaimniekotās daudzdzīvokļu mājās apkures sezona sākās 26.septembrī. Plānots, ka siltumenerģijas pieslēgšana noslēgsies šīs nedēļas vidū.

26.09.2018.  SIA JK Namu pārvalde savām apsaimniekotajām mājām šodien sāka pieslēgt apkuri.
Šobrīd siltumenerģija jau pieslēgta Nameja ielas mājā nr.20c. Šodien apkuri saņems Nameja ielas mājas nr.20, 22, 24 un Draudzības alejas māja nr.24, rīt – Celtnieku ielas mikrorajons un Dārzu iela. Savās apsaimniekotajās mājas siltumenerģiju plānojam pieslēgt līdz nākamās nedēļas trešdienai, ceturtdienai. Māju siltummezgli būs noregulēti tā, lai tad, ja āra gaisa temperatūra būs +12 grādi, apkure automātiski atslēgtos.
Apkure tiek pieslēgta, jo vidējā diennakts temperatūra trīs dienas pēc kārtas bijusi zemāka par +8 grādiem.

LEJUPIELĀDĒT PIETEIKUMU RĒĶINU ELEKTRONISKAI SAŅEMŠANAI (aizpildīt un sūtīt uz info@jknp.lv vai norekini@jknp.lv)

18.09.2018.  Aicinām iedzīvotājus iepazīties ar savu ēku apsaimniekošanas projektiem
Plānojot nākamā gada ēku apsaimniekošanas pasākumus, SIA JK Namu pārvalde līdz 15.oktobrim katram dzīvokļa īpašniekam pasta kastē izsniegs savā apsaimniekošanā esošajām daudzdzīvokļu ēkām sagatavotos tāmju projektus.
Tāmju projekti izstrādāti atbilstoši 11.07.2017. MK noteikumiem Nr.408 “Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksas aprēķināšanas noteikumi”.
Ikvienai daudzdzīvokļu ēkai tāmē iekļauta izdevumu sadaļa, kas ir koriģējama līdz 26.novembrim, balstoties uz dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē pieņemta lēmuma. Sapulces protokols par izmaiņām tāmē iesniedzams SIA JK Namu pārvalde piecu dienu laikā no lēmuma pieņemšanas brīža. Ja labojumi sagatavotajā tāmes projektā netiks veikti, ēkas apsaimniekošana 2019.gadā tiks veikta pēc SIA JK Namu pārvalde atbildīgo speciālistu ieteikumiem.
Aicinām iedzīvotājus būt aktīviem, jo ikviens dzīvokļa īpašnieks ir arī līdzīpašnieks visai mājai. Tāpēc jums pašiem ir jālemj, ko remontēt un kā uzturēt savu ēku. SIA JK Namu pārvalde kā apsaimniekotājs veiks to, ko uzticējuši daudzdzīvokļu māju īpašnieki!

12.09.2018.  Apkuri pieslēgs, kad temperatūra būs zemāka par astoņiem grādiem

Rudens ir laiks, kad aktuāls kļūst jautājums par apkuri, tāpēc SIA JK Namu pārvalde atgādina saviem klientiem par apkures pieslēgšanas nosacījumiem.
Apkure SIA JK Namu pārvalde apsaimniekotajām mājām pakāpeniski tiks pieslēgta, ja vidējā diennakts temperatūra trīs dienas pēc kārtas būs zemāka par +8 grādiem. Savukārt, ja dzīvokļu īpašnieki vēlas siltumenerģiju saņemt agrāk vai arī vēlāk, viņiem par to jāvienojas kopsapulcē. Pērn apkures sezona sākās septembra pirmspēdējā nedēļā un ilga līdz aprīļa vidum.
Tāpat jau laikus aicinām parūpēties par savu drošību, ierīkojot dūmu detektorus, kā arī tvana gāzes un dabasgāzes noplūdes detektorus, kas mājokļa iemītniekus ar skaļu signālu brīdinās par draudošajām briesmām. Īpaši svarīgi tas ir tādēļ, ka visbiežāk ugunsgrēki izceļas tieši nakts laikā, kad mājas iemītnieki guļ.
No 2020.gada katrā dzīvoklī un privātmājā būs jāierīko dūmu detektori, un tiem iedzīvotājiem, kuriem ir gāzes apkure, no 2020.gada 1.janvāra būs jāliek gāzes noplūdes detektori. Vēl no 2020.gada katras daudzdzīvokļu mājas stāvā jābūt uzstādītam autonomam dūmu detektoram (aprīkots ar bateriju; nav pieslēgts pie vienota tīkla), jo liela daļa cilvēku ugunsgrēkos dzīvību zaudē, saindējoties ar dūmiem. Var izmantot arī dūmu detektorus, kas pieslēgti ugunsdrošības un trauksmes signalizācijas pultij, bet tie ir krietni dārgāki par autonomajiem detektoriem.

04.09.2018.  Aicinām būt vērīgiem un ziņot par nelikumīgu lielgabarīta atkritumu izmešanu

“Pa kluso”, nakts aizsegā, kad pie kāda daudzdzīvokļu nama atkritumu konteineriem novietotas nevajadzīgas mēbeles un citi lielgabarīta atkritumi, Jēkabpilī ir bieža parādība. Diemžēl par šādu negodprātīgu cilvēku rīcību spiesti maksāt visas mājas iedzīvotāji.
Pamanot pie konteineriem novietotus lielgabarīta atkritumus, aicinām iedzīvotājus jebkurā diennakts laikā sazināties ar Namu pārvaldes avārijas dienestu telefoniski (tālr. 652 32402 vai tālr. 29406016) vai elektroniski (e-pasta adrese: dispecers@jknp.lv), pēc kā Namu pārvalde informēs sabiedrību ar ierobežotu atbildību “Jēkabpils pakalpojumi”, kas organizē sadzīves atkritumu izvešanu. Par sadzīves atkritumu (to skaitā, lielgabarīta) apsaimniekošanu maksā tās mājas iedzīvotāji, kuru māja ir piesaistīta atkritumu laukumam, savukārt maksa par izvešanu ir atkarīga no atkritumu svara.
Jēkabpils pilsētas pašvaldības policijas priekšnieka vietniece Inga Ostrovska informē, ka par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu draud administratīvais sods. Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 75.punktā ietvertie nosacījumi fiziskajām personām paredz naudas sodu no septiņdesmit līdz tūkstoš euro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas, bet juridiskajām personām – no divsimt astoņdesmit līdz divtūkstoš simt euro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.
Šogad Jēkabpils pilsētas pašvaldības policija uzrakstījusi 40 administratīvā pārkāpuma protokolus, kurus izskatīja Jēkabpils pilsētas domes Administratīvā komisija, uzliekot naudas sodus. No visiem 40 administratīvā pārkāpuma protokoliem 18 gadījumi ir bijuši par to, ka atkritumus izmet ārpus atkritumu konteineriem, ka pie atkritumu konteineriem novieto lielgabarīta atkritumus (dīvānus, sadzīves tehniku utml.) vai arī personas izmet atkritumus citu personu konteineros. Minimālais sods par šāda veida pārkāpumiem fiziskām personām ir 70 EUR, juridiskām – 280 EUR. 2018.gadā divus pārkāpumus veikuši uzņēmumi, kuriem piemērots 280 euro liels sods, pārējiem pārkāpējiem – 70,- EUR, 100,- EUR, vienā gadījumā – 500,- EUR. Problemātiskās ielas: Dzirnavu iela, Viesītes 18a, 47, Nameja 26a.
Lielākoties vainīgās personas tiek pieķertas, pašvaldības policijai saņemot informāciju no iedzīvotājiem, kuri pieraksta automašīnu numurus (ja atkritumi tiek izmesti no mašīnas). Pieķerto iedzīvotāju teksti ir dažādi: novietojot lielgabarīta atkritumus pie atkritumu konteineriem, neesot zinājuši, ka to nevar darīt; nezinot, kur jāvēršas, lai pieteiktu tos izvest, un nezinot, ka par to izvešanu jāmaksā atsevišķi pašam, nevis visas mājas iedzīvotājiem. Vēl kā iemesli tādai rīcībai bija: neesot informācijas, kur šādus atkritumus likt; liekot tāpēc, ka citi liek, un domājot, ka tur drīkst novietot; lai pieteiktu izvešanu, esot daudz jāmaksā.
Daļa, iespējams, tiešām nezina, kā šādās situācijās jārīkojas, taču netrūkst cilvēku, kuri vienkārši negrib maksāt, tāpēc “pa kluso” atbrīvojas no atkritumiem, cerot, ka viņu nepieķers. Tāpēc Namu pārvalde, “Jēkabpils pakalpojumi” un Jēkabpils pilsētas pašvaldības policija aicina iedzīvotājus sekot līdzi notiekošajam un, ja ir iespēja, fotografēt vai filmēt, bet jāatceras, ka to nevajag darīt, apdraudot sevi. Nevajag iesaistīties konfliktos ar pārkāpēju! Ķert pārkāpējus ir pašvaldības policijas darbs, nevis iedzīvotāju pienākums! Par redzēto pārkāpumu aicinām ziņot pašvaldības policijas dežūrdaļai, sazinoties telefoniski (tālr. 652 83888).
Lai likumīgā ceļā atbrīvotos no savu laiku nokalpojuša dīvāna, ledusskapja, vannas utml., aicinām vērsties “Jēkabpils pakalpojumos”. Piesakot lielgabarīta atkritumu izvešanu, jāzvana uz tālruni 65267660 darba dienās no pulksten 8.00 līdz 17.00. Atkritumu izvešana tiks organizēta nākamajā dienā no 7.00 līdz 19.00.
Sakām paldies tiem apzinīgajiem iedzīvotājiem, kuri ir vērīgi un aktīvi, jo tikai kopā mēs varam sakārtot savu vidi!

13.08.2018.  Piesakies par brīvprātīgo uz 1 dienu Namu pārvaldē!
SIA JK Namu pārvalde piedāvā tev iespēju akcijā “Brīvprātīgais uz 1 dienu!” darboties tehnisko lietu pasaulē – piedalīties atslēdznieka, inženiera un santehniķa ikdienas gaitās. Ja tu esi 16 -20 gadus vecs un interesējies par minētajām profesijām, reģistrējies www.brivpratigie.lv!

8.08.2018.  Rēķins e-pastā – pieteikties tam kļuvis vienkāršāk
Jēkabpiliešu interese par iespēju rēķinus saņemt e-pastā liecina, ka cilvēki labprāt atteiktos no rēķina papīra formātā, taču viņiem nepieciešama palīdzība, lai atrisinātu vairākus jautājumus.
Jēkabpilī ir samērā daudz cilvēku, kuri neorientējas elektroniskajā vidē un kuriem mājās nav datora ar interneta pieslēgumu, tāpēc viņiem palīdzību sniegs Jēkabpils NVO Resursu centrs un Jēkabpils pensionāru biedrība “Sasaiste” (precīzāka informācija raksta beigās). Atsaucīgi darbinieki palīdzēs izveidot e-pastu, uzrakstīt pieteikumu elektroniskā rēķina saņemšanai un izdrukāt no e-pasta rēķinu, kas nepieciešams, lai uzrādītu bankā, veicot maksājumu, un atbildēs uz jūsu jautājumiem. Gaidīsim jūs arī SIA JK Namu pārvalde Grāmatvedības rēķinu sagatavošanas nodaļā vai Krustpils iecirknī K.Skaubīša ielā 20, kā arī SIA “Jēkabpils pakalpojumi” un “Jēkabpils siltums”, kur jums palīdzēs atrisināt jautājumu par e-pastu un elektronisko rēķinu.

Turpmāk jēkabpiliešiem būs pieejams vienots pieteikums par elektronisko rēķinu saņemšanu no SIA JK Namu pārvalde, “Jēkabpils siltums” un “Jēkabpils pakalpojumi” (“Jēkabpils ūdens” elektroniskajam rēķinam var pieteikties mājaslapā www.jekabpilsudens.lv). Klients varēs vienā vietā pieteikties e-rēķina saņemšanai, tādējādi ietaupot laiku, vēršoties katrā iestādē atsevišķi, kā tas bija līdz šim. Pieteikumu var aizpildīt, ierodoties jebkurā kapitālsabiedrībā, vai arī www.jknp.lv.

Mudinām jaunāko paaudzi un tos, kuri pārzina internetu, jautājumā par e-pastu izveidi un elektronisko rēķinu drukāšanu palīdzēt sev zināmiem cilvēkiem, kuri neorientējas tīmeklī. Tiem, kuri ikdienā strādā ar datoru, e-pasti un elektroniskie rēķini ir ierasta lieta, taču cilvēkiem, kuri ar to saskaras maz vai nemaz, datori un internets ir sveša pasaule. Tāpēc būsim atsaucīgi, palīdzēsim un izskaidrosim šos jautājumus tiem, kuri ir neziņā par visu, kas saistīts ar internetu un datoriem!
Jēkabpils NVO Resursu centra birojs atrodas Brīvības ielā 45, 2.stāvā, tālr.29449622, darbojas katru darba dienu no plkst.9 līdz 18. Var vērsties arī dienas centrā “Kopā būt”, kas ir Resursu centra struktūrvienība, Jaunajā ielā 39i, darba dienās no plkst.9.00 līdz 16.00, tālr.26334547. Arī Jēkabpils pensionāru biedrību “Sasaiste” atradīsiet Jaunajā ielā 39i (darba laiks darbdienās no pulksten 10 līdz 15, tālr.29213698, Biruta Jemeļjanova).

6.08.2018. SIA JK Namu pārvalde izsludina pieteikšanos uz diviem vakantiem amatiem . Prasības sadaļā – amatu vakances

30.07.2018.  Namu pārvalde vairākām mājām atjauno jumta segumu.
SIA JK Namu pārvalde šogad plāno atjaunošanas jumta darbus deviņām dzīvojamajām mājām.
Šogad jūnijā remontdarbi pabeigti arī dzīvojamajā mājā Celtnieku ielā 3. Realizēto jumta atjaunošanas darbu apskati veica SIA JK Namu pārvalde galvenais inženieris Jānis Antonovs. Viņš informē, ka Celtnieku ielā 3 jumta seguma atjaunošanas darbi veikti, izmantojot mūsdienīgus materiālus un darba tehniku. Jumta materiāls ir ražots uz poliuretāna bāzes ar neorganiskām piedevām, tas ir izturīgs pret mehānisku ietekmi, dažādiem laika apstākļiem un ķīmiskām vielām, kā arī ultravioletajiem stariem. Jumta seguma materiāls ir ļoti elastīgs – tas nodrošina jumta pretestību pret deformācijām, kas var rasties jumta virsmas temperatūras svārstību dēļ (dienas un nakts temperatūras atšķirības, kā arī sezonālās temperatūras atšķirības).
Materiāls tiek uzklāts divās kārtās, katrai kārtai ir sava krāsa, lai būtu vieglāk kontrolēt slāņu nosegšanu. Augšējam slānim ir pelēka krāsa, kas mazina saules staru iedarbību uz materiālu un pagarina materiāla kalpošanas laiku, kā arī mazina bēniņu telpas sasilšanu, līdz ar to karstās vasaras dienās ēkas augšējo stāvu dzīvokļu telpās gaisa temperatūra būs zemāka.
Līdz gada beigām plānots sākt jumta atjaunošanas darbus šādā tehnoloģijā vēl piecās mājās.
Kopumā līdz jūnija beigām jumta remontdarbi noslēgušies vēl divās mājās: K.Skaubīša ielā 14 un Dārzu ielā 8. Plānots, ka šonedēļ jumta remontdarbi sāksies Celtnieku ielā 11a.

Jumta segums Celtnieku ielā 3 pirms un pēc remonta.

24.07.2018.  Saremontētas iekšpagalmu bedrītes
Piektdien, 20.jūlijā, Jēkabpilī saremontētas iekšpagalmu bedrītes pie vairākām daudzdzīvokļu mājām.
Lai noskaidrotu, kuru SIA JK Namu pārvalde apsaimniekoto daudzdzīvokļu māju iekšpagalmos nepieciešams veikt bedrīšu remontus, Namu pārvaldes speciālisti veica apskati. Bedrīšu remonti, aizpildot tās ar karsto asfaltu, uzticēti SIA “Jēkabpils pakalpojumi”.
Bedres aizasfaltētas iekšpagalmos pie Nameja ielas mājām nr.14, 16, 18, 20c, 30, 36, 26, Draudzības alejas mājām nr. 21, 23, 24, 26, Viestura ielas mājām nr.14, 16, 31, 38c un pie Viesītes ielas mājām nr.18, 18a, 18b, 39, 41, 51.

28.06.2018.  Namu pārvaldes avārijas dienests strādā visu diennakti

SIA JK Namu pārvalde avārijas dienests strādā visu diennakti, pieņemot savā apsaimniekošanā esošo dzīvojamo māju iedzīvotāju pieteikumus par iekšējo tīklu avārijām un santehnikas remontdarbiem.
Tālruņa zvani avārijas dienesta dežurantes Silvijas Pūres (attēlā) maiņas laikā (pavisam strādā četri dežuranti) liecina, ka šī diena būs darba pilna: pusdienlaiks vēl nav klāt, bet saņemti jau vairāk nekā četrdesmit pieteikumi par dažādām likstām un nebūšanām dzīvokļos. Kādas sūdzības dežurantiem ikdienā nākas uzklausīt? Pārlapojot uzskaites žurnālus, pamanām, ka kāds ir ziņojis par dūmojošu skursteni, savukārt cits sūdzas, ka pagrabtelpā no caurules tek ūdens. Vēl kādā mājā sabojājusies ārdurvju kodu atslēga, citviet nedarbojas kanalizācija un rotaļu laukumā sabojātas šūpoles. Vārdu sakot, divpadsmit darba stundās var uzklausīt ne tikai avārijas pieteikumus, bet arī dzīvesstāstus, tāpēc dežurantam jābūt labam psihologam. Kā tas bija kādā aukstā ziemā, kad siltumtrases bojājumu dēļ bija traucēta siltuma piegāde. Ārā mīnus divdesmit grādu, un ko gan lai iesaka zvanītājam, kurš salst un tāpēc ir dusmīgs? Neko citu, kā nomierināt zvanītāju un lūgt viņam gaidīt, kamēr trasi saremontēs, silti saģērbties un ievīstīties segā.
Silvija lielāko daļu savas darba dzīves ir nostrādājusi, kā ikdienā mēdzam teikt, par dispečeri, savukārt pēdējos divdesmit gadus viņa par savām otrajām mājām sauc Namu pārvaldi. Uz darbu viņa nāk ar prieku, un arī strādā ar prieku, un šo pozitīvo noti cenšas saglabāt līdz dienas beigām, lai gan cilvēki, kas zvana uz avārijas dienestu, mēdz būt dažādi, lielākoties gan satraukti, un brīžiem “izgāž dusmas” uz dežuranti, pēc tam atzīstot: jūs vienkārši trāpījāties ceļā pirmā, tāpēc uz jums sakliedzu. Taču Silvija saglabā vēsu prātu, jo, kā jebkurā darbā, ir mierīgas un ne tik mierīgas dienas, kad, pēc darba aizejot mājās, tā īsti nevari atslēgties un, atbildot uz telefona zvanu, saki: “Namu pārvalde!”
Vairāk iedzīvotāju avārijas dienestā vēršas pēc svētku dienām un brīvdienām, kā arī apkures sezonas laikā, kad dienā var pienākt apmēram simts zvanu. Un tādās reizēs, kad pieteikumu ir daudz, zvanītājam, protams, nākas kādu laiku gaidīt, kamēr Namu pārvaldes speciālisti pie viņa aizbrauks. Jāteic gan, ka avāriju būtu mazāk, ja cilvēki būtu atbildīgāki un, piemēram, kanalizācijā nemestu acīmredzot saimniecībā vairs nederīgas lietas, sākot ar grīdas lupatām un beidzot ar štovētiem kāpostiem.
Silvija Pūre teic: lai darbi izdotos, ir svarīgi katram būt savā vietā un atbildīgi veikt sev uzticētos pienākumus. Avārijas dienests klientu ērtībām ir sazvanāms 24 stundas diennaktī pa tālruņiem 65232402 un 29406016 (jaunums: par avārijas novēršanu un remontdarbu izpildi var norēķināties arī ar maksājumu kartēm)!

SIA JK Namu pārvalde

04.06.2018.  Mudinām nepiegružot un nebojāt rotaļu laukumus
Iestājoties siltam laikam, bērni arvien vairāk laika pavada rotaļu laukumos. Lai spēlēšanās aizritētu atbilstošos apstākļos, SIA JK Namu pārvalde Jēkabpils laukumus regulāri apskata un novērš bojājumus.
Kopš aprīļa pilsētas 30 rotaļu laukumus (tajā skaitā mini sporta laukumus) apsaimnieko Namu pārvalde, un diemžēl gandrīz katru dienu tiek saņemta informācija par to, ka tie tiek bojāti.
Šobrīd gan lieli, gan mazi ārā pavada daudz laika, tāpēc mēdz būt, ka kādam, piemēram, rodas kārdinājums izrādīt savu spēku, salaužot soliņu vai šūpoles. Vēl kādam grūti izmest papīrus un citus gružus atkritumu urnās, cits nespēj atturēties no vēlmes plēst stiklu, apzīmēt, aprakstīt vai kā citādi bojāt rotaļu laukumu aprīkojumu. Tas liecina gan par nespēju novērtēt cita darbu, gan nesodāmības sajūtu un gluži vienkārši bezkaunību.
Apsaimniekotājs ir atbildīgs par to, lai rotaļu laukumos valdītu kārtība, savukārt iedzīvotāju pienākums ir saudzīgi lietot rotaļu laukuma aprīkojumu un vērsties pret ikvienu, kurš to bojā. Lielākoties vainīgie apkārtējiem ir zināmi, un tie parasti ir vietējie, nevis svešinieki, tāpēc pirmām kārtām būtu svarīgi par notikušo informēt viņu ģimenes. Pārsvarā tie ir 14-20 gadus veci jaunieši, kuri tā vietā, lai lietderīgi pavadītu laiku, labāk izvēlas piegružot vidi un bojāt rotaļu laukumu aprīkojumu. Jebkurā gadījumā nevajadzētu stāvēt malā un vienkārši noraudzīties, bet gan būt aktīviem, aizrādīt un, ja nepieciešams, vērsties policijā, lai pārkāpēju sauktu pie atbildības.
Jēkabpils pilsētas Pašvaldības policijas priekšnieka vietniece Inga Ostrovska informē, ka Krimināllikums paredz sodu par mantas tīšu iznīcināšanu un bojāšanu, sodot vainīgo ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, savukārt Administratīvo pārkāpumu kodekss – par apkārtnes piegružošanu, piemērojot sodu fiziskām personām no septiņdesmit līdz tūkstoš euro.
Par pārkāpumiem aicinām ziņot Valsts policijai pa tālruni 110 vai Jēkabpils pilsētas Pašvaldības policijas dežūrdaļai pa tālruni 65283888.
Atgādinām – tikai kopā mēs varam sakārtot savu vidi!

30.05.2018. 

25.05.2018. Aicinām novērtēt kāpņu telpu apkopēju darbu

Ikvienam ir patīkami atrasties sakoptā un tīrā vidē, tāpēc tiek veikta  daudzdzīvokļu māju kāpņu telpu uzkopšana. Apzinīgi savus pienākumus veic apkopējas, taču arī pašiem iedzīvotājiem nepieciešams rūpēties par savu dzīvesvietu un būt aktīvākiem gadījumos, kad viņu kāpņu telpa tiek piegružota vai tajā nodarīti bojājumi.

Likumdošanā obligāti veicamos darbus kāpņu telpās nosaka Dzīvojamās mājas sanitārās apkopes noteikumi. Tie paredz, ka kāpņu telpā vismaz reizi nedēļā veicama mitrā uzkopšana un vismaz reizi gadā jāmazgā logi. Apkopējas strādā pēc noteikta grafika. Vienreiz gadā kāpņu telpās mazgā sienas un koplietošanas durvis, reizi mēnesī – kāpņu margas, palodzes, logu rāmjus, pastkastītes, reizi nedēļā noteiktā dienā savāc atkritumus, izslauka un izmazgā kāpņu telpu. Turklāt aicinām atcerēties, ka ir nepieciešams laiks un arī vairāk darba, lai telpas, kas nav koptas gadiem, vizuāli kļūtu pievilcīgas.

Pieredze liecina, ka ne vienmēr apkopēju darbs tiek novērtēts. Tā, piemēram, mājā, kur nesen veikts kosmētiskais remonts, kāpņu telpā jau apķēpātas sienas, savukārt citviet izbērtas smiltis. Tāpat mēdz būt gadījumi, kad tikko nomazgāti logi tiek apspļaudīti, koplietošanas telpās nolikti atkritumu maisi, tiek izmētāti reklāmu materiāli, turklāt kāpņu telpās joprojām smēķē, par ko liecina izmētātie cigarešu izsmēķi un pelni. Bet ir arī lielākas šmuces, un tās rodas, kad dabiskās vajadzības koridoros izdomā nokārtot gan cilvēki, gan mājdzīvnieki (saimnieks savu suni vai kaķi izlaiž no dzīvokļa, nepadomājot par to, ka mīlulis būtu jāizlaiž arī pa ārdurvīm).

Tikai kopā ar pašiem iedzīvotājiem apsaimniekotājam iespējams nodrošināt sakoptu un tīru vidi. Taču ir gadījumi, kad kārtības ieviešana iespējama, tikai vēršoties pie likumsargiem. Jēkabpils pilsētas Pašvaldības policijas priekšnieka vietniece Inga Ostrovska norāda: ja piefiksējiet kādu kāpņu telpā smēķējam, tad saskaņā ar Latvijas Administratīvā pārkāpuma kodeksa (APK) 42¹.pantu “Smēķēšanas ierobežojumu neievērošana” Pašvaldības policija vainīgajām personām var piemērot naudas sodu līdz piecpadsmit eiro.

Par piegružošanu vainīgās personas var tikt sauktas pie administratīvās atbildības, jo 2014.gada 9.janvāra Jēkabpils pilsētas domes saistošajos noteikumos nr.2 “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Jēkabpils pilsētā” ir aizliegts izmest atkritumus ārpus atkritumu konteineriem un savākšanas vietām. Par šādiem pārkāpumiem fiziskām personām var tikt uzlikts naudas sods pēc APK 75.panta 1.daļas – no septiņdesmit līdz tūkstoš euro.

Par sienu bojāšanu gaida nopietnāks sods, jo tā nebūs administratīvā, bet kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 185.panta “Mantas tīša iznīcināšana un bojāšana”, pēc kura var tikt piemērots sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Par pārkāpumiem aicinām ziņot Valsts policijai pa tālruni 110 vai Jēkabpils pilsētas Pašvaldības policijas dežūrdaļai pa tālruni 65283888.

Atgādinām – tikai kopā mēs varam sakārtot savu vidi!

15.05.2018.  Gaidāmas izmaiņas rēķinu saņemšanā

Tā kā Latvijā 25.maijā stājas spēkā Vispārīgās datu aizsardzības regula, informējam savus klientus par gaidāmajām izmaiņām rēķinu saņemšanā. Lai sagatavotu rēķinus atbilstoši datu aizsardzības prasībām, no 1.jūnija SIA JK Namu pārvalde klienti rēķinus savās pastkastītēs papīra formātā saņems tikai un vienīgi aizlīmētās aploksnēs. Minēto prasību izpildīšana rada papildus izdevumus, tāpēc no 1.septembra šāda rēķinu saņemšana būs maksas pakalpojums, un klientam katrs Namu pārvaldes papīra formātā sagatavots rēķins izmaksās 1,21 EUR (tajā skaitā PVN). Tādēļ aicinām izvērtēt iespēju mainīt rēķinu saņemšanas veidu, pārejot tikai uz elektroniskā rēķina saņemšanu e-pastā, kas tiks nodrošināta bez maksas.

Lai rēķinu saņemtu elektroniski, lūdzam pieteikumu (  iesniegums_e-rekina_sanemsanai.doc ) sūtīt uz e-pastu: info@jknp.lv. E-pastā jānorāda “Pieteikums elektroniskā rēķina saņemšanai”, kā arī šāda informācija: klients (vārds, uzvārds vai uzņēmums), adrese, līguma nr., e-pasts. Šādu pieteikumu var iesniegt arī rakstveidā Namu pārvaldes klientu apkalpošanas centros.

09.05.2018. Aicina rūpēties par ugunsdrošību arī koplietošanas telpās

Ugunsdzēsēji arvien biežāk steidzas uz ugunsgrēku dzēšanu daudzstāvu namos, kuros jāveic plaši cilvēku glābšanas darbi no piedūmotajiem dzīvokļiem.
Aizvadītajā nedēļā Rīgā bija izcēlies ugunsgrēks Tomsona ielā, kur ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas izglāba 19 cilvēkus, bet evakuēja vēl septiņus.
VUGD atgādina, ka daudzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājiem ir pienākums rūpēties ne tikai par sava īpašuma ugunsdrošību, bet arī par ugunsdrošības prasību ievērošanu dzīvojamās mājas koplietošanas telpās. Turklāt, lai pasargātu savu dzīvību un īpašumu, nav nepieciešami lieli finansiālie ieguldījumi, bet gan atbildība, zināšanas un rīkošanās šobrīd!

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests


03.05.2018. Namu pārvaldes dāvana Latvijai tās simtgadē – piemiņas akmens
SIA JK Namu pārvalde kolektīvs 28.aprīlī saposa apkārtni A.Pormaļa ielā 39, Jēkabpilī, kā arī uzstādīja piemiņas akmeni par godu Latvijas simtgadei.

Lielākais darbs paveikts teritorijas apzaļumošanā, un ikviens var novērtēt izdarīto. Tika ravēts, stādīts un sēts, kā arī veikti daudzi citi nepieciešamie darbi, lai paveiktais priecētu ne tikai pašus darbiniekus, bet arī visus jēkabpiliešus.

Namu pārvaldes apkārtne kļuvusi sakoptāka, savukārt zaļajā zonā uzlikts piemiņas akmens mūsu valsts simtgadei. No darba brīvajā laikā ar to strādāja Namu pārvaldes darbinieks Juris Dzalbs. Viņš stāsta, ka bija nepieciešama nedēļa, lai akmeni noslīpētu un izveidotu uzrakstu. Par paveikto Juris ir gandarīts, jo ieguldīts rūpīgs darbs, kas prasījis lielu pacietību un precizitāti, lai necilais, pelēkais un divas tonnas smagais akmens iegūtu savu jauno tēlu.
Namu pārvaldes vadītājs Ainars Vasilis atzinīgi novērtē ikviena darbinieka ieguldījumu teritorijas sakopšanā, norādot, ka šādi pasākumi ne tikai vēl vairāk saliedē kolektīvu, tā ir arī lieliska iespēja paveikt kaut nedaudz, lai Jēkabpils kļūtu zaļāka un tīrāka, un izdarīt ko paliekošu nākamajām paaudzēm. “Akmens ir mūžības simbols, tāpēc mēs, Namu pārvaldes kolektīvs, ar šo dāvanu savai valstij novēlam pastāvēt mūžu mūžos un lai gadu simti pārvērstos tūkstošos,” teic A.Vasilis.

Foto: J.Lācis

26.04.2018. Sētniekam jābūt pacietīgam optimistam
Pacietība un laba veselība – teic SIA JK Namu pārvalde sētnieces Ņina Taraškeviča un Aija Žakeviča, stāstot par to, kas viņām savā darbā nepieciešams visvairāk. Protams, prasme un arī vēlme uzklausīt cilvēkus, jo sētnieks bieži vien ir kā savējais tās ielas iemītniekiem, kur viņš strādā.

Aijas pārziņā ir teritorija pie Bebru ielas mājām nr.12, 27, 30 un 31, pie Brīvības ielas nr.5a un 9, savukārt Ņinai darbs aizrit pie Nameja ielas nr.1, Kaļķu nr.1, Zemgales 7, Brīvības 2g/1, 2h/1, 2h/2 un 7. Aija par sētnieci strādā piecus gadus, bet Ņinai vasarā gaidāma apaļa darba jubileja – 25 gadi. Abas katru dienu, vai tā būtu ziema vai pavasaris, sāk ar dzīvesprieku un optimismu un, šķiet, tieši tas palīdz strādāt, kad laikapstākļi īpaši nelutina un dienas liekas cita citai līdzīgas. Arī pateikts paldies par labi paveiktu darbu uzmundrina.

Savs skaistums ir katram gadalaikam. Pavasarī Aiju un Ņinu priecē, ka ļaudis pēc apkārtnes sakopšanas kļūst apzinīgāki un mazāk piegružo. Arī pašām tad ir lielāks gandarījums par ieguldīto darbu. Savukārt tieši rudenī viņas jūtas vislabāk, jo gluži vienkārši un neizskaidrojama iemesla dēļ spēka ir vairāk. Un spēka rudenī, lai savāktu nobirušās lapas, vajag daudz. Kā sētnieces joko, viņām labāk patīk celmi, jo no tiem nekrīt lapas.

Ziemā jārūpējas par to, lai cilvēkiem ikdienas gaitās netraucētu sniegs, ledus un lāstekas. Vasarā gan darba ir nedaudz mazāk, taču arī šim gadalaikam ir savi raksturīgi darbi, piemēram, jāravē uz celiņiem saaugušā zāle, jāapravē krūmi, jāseko tīrībai bērnu spēļu laukumos un jāsavāc nopļautā zāle.

Namu pārvaldē strādā 22 sētnieki, un ikviens no viņiem savu darbu veic rūpīgi un apzinīgi, un cilvēki to novērtē. Tāpēc, balstoties uz viņu ieteikumu, JK Namu pārvalde izsaka pateicību visiem pārvaldes sētniekiem par uzcītīgu un atbildīgu savu pienākumu veikšanu. Taču arī pašiem iedzīvotājiem vajadzētu uzturēt kārtībā apkārtni, kaut vai nepiegružojot un savācot aiz saviem mājdzīvniekiem. Galu galā mēs katrs esam atbildīgs par to vietu, kur dzīvojam!

Aija Žakeviča

Ņina Taraškeviča

17.04.2018. Jēkabpilī beidzas apkures sezona

Pirmdien Jēkabpils daudzdzīvokļu mājās, kuras apsaimnieko SIA JK Namu pārvalde, pakāpeniski sākta apkures atslēgšana. Apkuri atslēdz, vadoties pēc ārgaisa temperatūras un iedzīvotāju vēlmēm.

16.04.2018. Ja vēlies talkot pie savas mājas

SIA JK Namu pārvalde pakļautībā esošo ēku iedzīvotāji, kuri 28.aprīlī vēlas rīkot Lielo talku pie savas mājas, lai sakoptu tās apkārtni, un kuriem ir nepieciešama Namu pārvaldes palīdzība, aicināti vērsties pie saviem ēku un apsaimniekojamo teritoriju pārziņiem! Gaidīsim jūs Jēkabpils iecirknī A.Pormaļa ielā 39 un Krustpils iecirknī K.Skaubīša ielā 20-2 !

09.04.2018. Uzliek mūsdienīgas pastkastītes Nameja ielā

Jēkabpilī, Nameja ielas mājās nr.14 un 16, nomainītas pastkastes.
SIA JK Namu pārvalde darba drošības speciālists Ingus Geistarts informē, ka pastkastes nomainītas pēc plānotajiem kāpņu telpu remontdarbiem no mājas līdzekļu uzkrājumiem. Jaunās pastkastes ne tikai vizuāli iekļaujas izremontētajās un sakoptajās kāpņu telpās, tās ir arī ērti lietot un nav vairs jāuztraucas, ka pastkastītē ieliktais sūtījums varētu pazust. Tuvākajā laikā plānots, ka jaunas un mūsdienīgas pastkastes uzliks arī mājās Viesītes ielā nr.41un Draudzības alejā nr.10.

Vecās pastkastes Nameja ielā 16.

Jaunās pastkastes vizuāli iekļaujas
izremontētajās un sakoptajās kāpņu telpās.

03.04.2018. Nameja ielas deviņstāvu māju liftiem veikts remonts

Jēkabpilī, Nameja ielas mājās nr.20, 22 un 24, marta sākumā veikts liftu remonts.Namu pārvaldes galvenais inženieris Jānis Antonovs stāsta, ka visu trīs māju liftiem veikti apjomīgi remonti. Uzstādīts kabīņu avārijas apgaismojums, salabots mašīntelpu un šahtas apgaismojums, kā arī nomainītas bremžu uzlikas un atsperes. Nomainīti bojātie ātruma ierobežotāji, kā arī kabīnes un atsvara vadkurpes.Liftam Namejas ielas mājā nr.20 nomainīta kabīnes apdare (attēlā), savukārt 24.mājā – lifta nesošās troses, jo tās bija avārijas stāvoklī.

Liftu drošības prasības regulē MK noteikumi nr.195 „Liftu drošības un tehniskās uzraudzības noteikumi”. Jēkabpilī ir trīs jau minētās deviņstāvu mājas, uz kurām attiecas šis normatīvais akts. Namu pārvalde regulāri veic pārbaudes, lai nodrošinātu liftu darbību un rūpētos par iedzīvotāju drošību.

Seko Namu pārvaldes aktivitātēm:
mājaslapā www.jknp.lv;
draugiem.lv/www.jknp.lv;
facebook.com/JekabpilsNamuparvalde;
twitter.com/JKNamuparvalde !

27.03.2018. Līdz gada beigām telpās ar gāzes aparātu (plīti) ir jāatjauno dabīgās ventilācijas kanāli

23.03.2018. Jēkabpilī pakāpeniski ievieš jaunos ugunsdrošības noteikumus
Lai mazinātu ugunsgrēka izcelšanās iespējamību, veicinātu ātrāku tā atklāšanu un ilgtermiņā uzlabotu situāciju ugunsdrošībā, pusotru gadu valstī spēkā ir jauni ugunsdrošības noteikumi. Jauno prasību ieviešana notiek pakāpeniski, jo tas ir darbietilpīgs pasākums, turklāt iedzīvotājiem jārēķinās ar finansiālu ieguldījumu, lai savos mājokļos justos droši. Lasīt visu rakstu ..

16.03.2018. Ģimenes drošības plāns ugunsgrēka gadījumā! Pārrunā un izspēlē vismaz 2 reizes gadā!

14.03.2018. Nomainītas sadedzinātās pastkastītes

SIA JK Namu pārvalde marta sākumā Jēkabpilī, Auseklīša ielā 3, uzlikusi jaunas pastkastītes sadedzināto vietā.
Pastkastītes aizdedzinātas aizvadītā gada nogalē, un par to informēta policija. Vainīgie vēl neesot atrasti.
Namu pārvaldes darba drošības speciālists Ingus Geistarts stāsta, ka pastkastītes aizdedzina diezgan reti. Taču tās mēdz bojāt, piemēram, sadauzot. Jebkurā gadījumā cietēji ir visas mājas iedzīvotāji, kuriem bojātais īpašums jāatjauno no savas mājas uzkrājuma.

12.03.2018. Izmaiņas līgumsoda piemērošanā
Vairāki Jēkabpils iedzīvotāji, kuriem piešķirts trūcīgās vai maznodrošinātās personas/ģimenes statuss, SIA JK Namu pārvalde vēršas, lai viņiem neaprēķina līgumsodu.
Namu pārvalde informē, ka no šā gada 1.janvāra par noteiktajā termiņā neapmaksātajiem īres/apsaimniekošanas un apkures pakalpojumiem arī trūcīgajām vai maznodrošinātajām personām jāmaksā līgumsods. Saskaņā ar Civillikuma 1716.panta trešo daļu tie kopumā ir ne vairāk nekā desmit procenti no pamatparāda summas.

06.03.2018. Sabojā ugunsdrošībai izvietotās zīmes

Jēkabpilī, daudzdzīvokļu mājās Bebru ielā 5 un Bebru ielā 7, pirmdienas rītā konstatēts, ka no sienām norauta stāvu numerācijas zīme un noplēstas vairākas informatīvās uzlīmes, kuras nesen pielika SIA JK Namu pārvalde speciālisti.
Notikušo konstatēja Namu pārvaldes darba drošības speciālists Ingus Geistarts. Informatīvās zīmes noplēstas pavisam vai mēģinātas noplēst, vairākas mētājās zemē, savukārt stāvu zīme pazudusi.
Informatīvās uzlīmes un stāvu numerācijas zīmes nepieciešamas pēc jaunajām ugunsdrošības prasībām. Ir noteikumi, pēc kuriem speciālisti vadās, izvietojot zīmes, tās nevar būt ne par augstu, ne par zemu, bet gan apmēram acu līmenī. Savukārt stāvu numerācijas zīme ir pieskrūvēta ar vairākām skrūvēm, tāpēc to nemaz tik viegli nevar noraut.
Ingus Geistarts stāsta, ka situācijas, kad tiek norauta, noplēsta vai sabojāta Namu pārvaldes pieliktā aktuālā informācija daudzdzīvokļu mājās, gadās ne reizi vien un rada papildus izdevumus, lai to atjaunotu. Un tāpat kā šajā gadījumā, vainīgos ir grūti piefiksēt.

01.03.2018. Kāpņu telpās Nameja ielā 36 veic kosmētisko remontu

Jēkabpilī, Nameja ielā 36, jaunu veidolu iegūst piecas kāpņu telpas (divās kosmētiskais remonts veikts pirms pāris gadiem). Savu laiku tās jau nokalpojušas, tāpēc nepieciešami krāsošanas darbi, un tos rūpīgi veic SIA JK Namu pārvalde krāsotājas-apmetējas Mārīte Mediņa un Dace Rutkovska.
Namu pārvaldē Mārīte strādā 18 gadus, taču viņas pieredze ir krietni lielāka. Laika gaitā ietrenēta gan roka, gan acs, novērtējot veicamosdarbus, un Nameja ielā 36 ir gana daudz, ko darīt, lai kāpņu telpas padarītu vizuāli pievilcīgas un mājīgas.
Mārīte stāsta, ka vienai kāpņu telpai Nameja ielā 36, strādājot divatā, nepieciešamas 15 dienas. Taču māju kāpņu telpas mēdz būt dažādas: gan tādas, kas gadu gaitā vairāk cietušas, gan tādas, kuras diezgan labi saglabājušās. Šajā mājā darbs ir diezgan sarežģīts, jo ārā krīt paneļu šuves. Turklāt, kā tas mēdz būt daudzviet, krāsošanu apgrūtina kabeļi, kas gar sienām ievilkti dzīvokļos.
Lai pilnībā pabeigtu darbus, nepieciešamas vēl vairākas nedēļas. Tāpēc, ja rodas neērtības, Namu pārvalde aicina būt pacietīgiem, jo pēc tam ieguvēji būs visi mājas iedzīvotāji.

26.02.2018. Darba piedāvājums!
SIA „JK Namu pārvalde” aicina darbā krāsotāju-apmetēju.
CV iesniegt līdz 9.martam Jēkabpilī, A.Pormaļa ielā 39, lietvedei. Tālrunis uzziņām 65231206.

26.02.2018. Regulāri jākopj gan kāpņu telpas, gan to logi
Tīras kāpņu telpas ir mājas iedzīvotāju un arī Namu pārvaldes prieks. It kā sīkums, un tomēr tieši pēc tā, cik tās ir sakoptas, mēs daudz varam spriest par cilvēkiem, kas tur dzīvo.
Lai iespaids par kāpņu telpu būtu pēc iespējas patīkamāks, par to regulāri jārūpējas. Likumdošanā obligāti veicamos darbus nosaka Dzīvojamās mājas sanitārās apkopes noteikumi. Tie paredz, ka kāpņu telpā vismaz reizi nedēļā veicama mitrā uzkopšana un vismaz reizi gadā jāmazgā logi.
Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju īpašniekiem ir iespēja pašiem rūpēties par kārtību koplietošanas telpās, kopsapulcē nosakot pilnvaroto personu, kas uzrauga, kā norit uzkopšanas darbi. Tiek izveidots grafiks, kā tas novērots ne vienā vien Jēkabpils daudzdzīvokļu mājā, pēc kura tad kāpņu telpu tīra.
Dzīvokļu īpašniekiem, kopsapulcē pieņemot attiecīgu lēmumu, ir arī iespēja izmantot SIA JK Namu pārvalde piedāvātos pakalpojumus kāpņu telpu apkopē. „Mēs vēlamies, lai ikvienam – gan māju iedzīvotājiem, gan tiem, kuri tikai iegriežas tur ciemos, – būtu patīkami uzturēties kāpņu telpās. Mums tas ir samērā jauns pakalpojums, un kā tādos gadījumos mēdz būt, tas varbūt neieviešas tik raiti, kā gribētos, taču cītīgi strādājam, lai kļūtu arvien labāk,” skaidro SIA JK Namu pārvalde valdes loceklis Ainars Vasilis.

19.02.2018. Izmaiņas rēķinos
SIA JK Namu pārvaldes sagatavotajos rēķinos par dzīvojamo māju pārvaldīšanu un apsaimniekošanu janvārī ir iekļautas izmaiņas dzīvokļu platības uzskaitē, atsevišķi nenodalot lodžiju (vai balkonu) platību. Izmaiņas summā tas nerada.
Namu pārvalde aicina neuztraukties, jo turpmāk, pilnveidojot jauno datorprogrammu, kā arī ņemot vērā iedzīvotāju ērtības un ieradumus, kopējā un lodžijas (vai balkona) platība tiks izdalīta.

19.02.2018. Kāpēc ir svarīgi ik pa laikam skalot reti lietojamus krānus
Tas nepieciešams, lai mazinātu risku saslimt ar legionelozi, kuras infekcijas avots ir baktēriju (legionellu) saturošs ūdens. Cilvēki inficējas, ieelpojot baktērijas saturošas aerosolizētas ūdens daļiņas, kas veidojas no sīkiem ūdens pilieniņiem, kad ar legionellām piesārņotais ūdens atsitas pret cietām virsmām.

Legionellas īpaši vairojas 20oC – 45oC temperatūrā ūdens tvertnēs, cauruļvados ar nelielu ūdens plūsmu vai stāvošā ūdenī (piemēram, dzīvokļos, kur reti tiek izmantoti krāni vai dušas), cauruļvadu, dušu, krānu vai tvertņu virsmu organiskajā aplikumā, nosēdumos, mazgāšanas iekārtu un aizbāžņu gumijās, elektriskajos ūdens sildītājos.

Ēkās, kuru karstā ūdens sistēmas pēc projekta aprīkotas ar akumulējošām tvertnēm, ēkas īpašniekam jānodrošina karstā ūdens periodiska uzsildīšana virs 55oC, aktivizējot pretbakteriālo aizsardzību ar karstā ūdens automātiskā regulatora attiecīgajiem iestatījumiem.

Svarīgi regulāri dušu galviņas iztīrīt vai attīrīt no organiskā un neorganiskā aplikuma, kā arī dezinficēt tās, izmantojot dezinfekcijas līdzekļus vai ieliekot verdošā ūdenī.

Vismaz reizi nedēļā dažas minūtes jātecina reti lietojamie ūdens krāni un dušas. Tas jādara arī ikreiz pirms ūdens lietošanas pēc ilgstošas prombūtnes. Laiku pa laikam nepieciešams skalot reti lietojamus krānus.

Ēku īpašniekiem (apsaimniekotājiem) būtu vēlams regulāri veikt dzeramā ūdens monitoringu atbilstoši 29.04.2003. Ministru kabineta noteikumiem nr.235 „Dzeramā ūdens obligātās nekaitīguma un kvalitātes prasības, monitoringa un kontroles kārtība”.

14.02.2018. Rēķini kavēsies
SIA JK Namu pārvalde informē, ka sakarā ar jaunas datorprogrammas ieviešanu kavēsies rēķinu piegāde par dzīvojamo māju pārvaldīšanu un apsaimniekošanu. Šomēnes rēķinus plānots piegādāt līdz 23.februārim. Namu pārvalde atvainojas par sagādātajām neērtībām un cer uz sapratni.

Iveta Skolniece, SIA „JK Namu pārvalde” sabiedrisko attiecību speciāliste

13.02.2018. Iedzīvotājiem jābūt gataviem māju komunkāciju nomaiņai
Mājas ierasti vērtējam pēc ārējās sakoptības un priecājamies, ja viss ir skaisti un acīm baudāmi. Taču ļoti svarīgs ir arī tas, kas „mājai vēderā” jeb kā darbojas iekšējās koplietošanas komunikācijas. Diemžēl reti aizdomājamies par to, ko neredzam, bet satraucamies, ja pēkšņi no izlietnes netek ūdens, nedarbojas kanalizācija, dzīvoklī ir pārāk karsts vai auksts vai arī mēdz sabojāties lietus kanalizācija.

Tās ir iekšējās koplietošanas komunikācijas, kas mums ļauj justies ērti un apmierināti, bet, kā viss dzīvē, arī tās mēdz novecot, jo savu laiku jau nokalpojušas, tāpēc nepieciešams ieguldīt līdzekļus to remontā vai nomaiņā. Piemēram, caurules var būt pilnas nosēdumiem, “aizaugušas”, to iekšējais diametrs mazinājies, līdz ar to ir traucējumi ūdens cirkulācijas sistēmā, rodas siltumzudumi un palielinās avāriju iespējamība. Komunikāciju nomaiņa, protams, nav lēts prieks, un izmaksas ir atkarīgas no vairākiem faktoriem (piemēram, no trases garuma), bet, lai māja turpinātu kalpot, no tās nedrīkst tikai ņemt, tai ir arī jādod.

JK Namu pārvalde nekavējoties reaģē situācijās ar paaugstinātu bīstamību, kad ir draudi iedzīvotāju veselībai un dzīvībai, un tādos gadījumos nekāda īpašnieku kopsapulce nav nepieciešama. Taču no šādiem gadījumiem var izvairīties, laikus risinot attiecīgo jautājumu un sadarbojoties ar Namu pārvaldi.

„Ikvienam dzīvokļa īpašniekam ir ne tikai tiesības saņemt pakalpojumu. Viņam ir arī pienākumi, tostarp jārūpējas par to, lai apsaimniekotājs kvalitatīvi var nodrošināt to, ko īpašnieks vēlas. Tāpēc jāpiepiedalās mājas apsaimniekošanā, savu viedokli paužot īpašnieku kopsapulcēs ar attiecīgiem lēmumiem, un laikus jāapmaksā rēķini, tādējādi nodrošinot finansējumu mājai,” saka SIA JK Namu pārvalde ēku pārvaldīšanas un juridiskā dienesta direktors Guntis Apsītis. Jo apzinīgāki dzīvokļu īpašnieki, jo vairāk var paveikt mājas apsaimniekošanā.

Jebkurā gadījumā katru māju gaida komunikāciju apskate, Namu pārvaldē ir izveidots plāns, lai to sekmīgi īstenotu; pirms tam sagatavotas tāmes. Protams, komunikācijas lielākajā daļā māju ir kā morāli, tā fiziski novecojušas. Jautājums ir, kas nosaka to faktisko stāvokli. Sertificēts būvinženieris var secināt, ka ir beidzies šo komunikāciju kalpošanas laiks un ka tās ir laicīgi jānomaina, bet gala lēmums tāpat ir jāpieņem mājas iedzīvotājiem,” atzīst G.Apsītis.

Situācijas gan mēdz būt dažādas. „Bieži vien īpašnieki bez saskaņošanas ar Namu pārvaldi ir nomainījuši radiatorus, jo uzskata, ka tie pieder viņiem. Bet reāli ir runa par mājas koplietošanas daļu. Tiek izjaukta mājas projektētā sistēma, balanss, līdz ar to kādam siltuma būs par daudz, citam – par maz. Taču maksā visi proporcionāli kvadratūrai. Skan banāli, bet tādējādi daļa iedzīvotāju dzīvo uz citu rēķina, un tas lai paliek uz katra paša sirdsapziņas,” norāda G.Apsītis. Viņš piebilst, ka Namu pārvaldē proporcionāli ir diezgan maz saskaņotu radiatoru nomaiņu. Mēdz būt, ka cilvēki paši izdomā, viņiem, piemēram, nepatīk stāvvadi, aizmūrē tos, uzliek riģipsi. Un tad, ja notiek kāds plīsums, bojājums, tas jāplēš vaļā (un tas ir uz dzīvokļa īpašnieka atbildību), jo, kā zināms, lai novērstu cēloni, ir jāredz, kur ir defekts. Visas šīs liekās darbības, protams, sadārzina remontu.

„Mēs esam gatavi veikt jebkurus darbus, lai uzlabotu māju īpašnieku dzīves apstākļus. Protams, ir nepieciešams finansējums, un īpašniekiem kopsapulcē jāpieņem attiecīgs lēmums. Jo ne tikai māju iedzīvotājiem, bet arī mums, Namu pārvaldes darbiniekiem, ir svarīgi, lai cilvēkiem apkārt būtu sakopta, mājīga vide un nebūtu jāuztraucas par to, ka kādā brīdī ikdienas ritmu var pātraukt kāda kļūme mājas komunikācijās,” teic G.Apsītis.

Iveta Skolniece, SIA „JK Namu pārvalde” sabiedrisko attiecību speciāliste

09.02.2018. Namu pārvalde kāpņu telpās maina logus.

Šobrīd SIA JK Namu pārvalde vairāku Jēkabpils daudzdzīvokļu māju
kāpņu telpās maina logus un veic to apdari.

SIA JK Namu pārvalde galvenais inženieris Jānis Antonovs informē,
ka darbi notiek

Celtnieku ielā 3,
Draudzības alejā 21,
Jaunā ielā 24,
Nameja ielā 34 (attēlā),
Viestura ielas mājās nr. 14, 26 un 41.

Līdz ar to ēkas iegūs ne tikai siltuma taupīšanas, bet arī vizuālajā ziņā.
Darbus paredzēts beigt šī gada martā.

Iveta Skolniece, SIA „JK Namu pārvalde” sabiedrisko attiecību speciāliste

 

07.02.2018. Kā taupīt siltumu?

  •  Radiatori jāatbrīvo no aizkariem, mēbelēm vai citiem priekšmetiem, kas traucē to optimālu siltumatdevi.
  • Aiz radiatoriem var novietot siltumu atstarojošu materiālu.
  • Pirms apkures sezonas radiatori kārtīgi jāiztīra ar putekļusūcēju.
  • Apkures sezonā noteikti nepieciešama telpu vēdināšana, lai ielaistu svaigu gaisu un neradītu kondensāta veidošanos, telpas vēdināt īsu brīdi un intensīvi. Nevajadzētu bez vajadzības turēt atvērtus logus un durvis kāpņu telpās un citās koplietošanas telpās.
  • Lai samazinātu siltuma zudumus, taupītu siltumu un tādējādi samazinātu apkures rēķinus, jānoblīvē bēniņu lūkas, jāiestiklo bēniņu un pagrabu logi, jānodrošina kāpņu telpas ar dubultajām durvīm un mehāniskajiem durvju aizvērējiem.
  • Iesakām nomainīt nekvalitatīvus un bojātus logus pret jauniem. Ja nav iespējas to paveikt, jānoblīvē logu spraugas, ievietojot siltinošu blīvējumu. Dzīvokļu īpašniekiem ēkas norobežojošo konstrukciju nepilnības būtu jānorāda savam ēkas pārvaldniekam, lai tas tālāk var nodrošināt ēkas sakārtošanu.

06.02.2018. Kļūsti par „ēnu” Namu pārvaldē!

Aicinām iepazīt SIA „JK Namu pārvalde” darbu, piedaloties gadskārtējās Ēnu dienās. Namu pārvalde piedāvā skolēniem ēnot valdes locekli, ēku pārvaldīšanas un juridiskā dienesta direktoru, galveno inženieri un ēku un apsaimniekošanas teritoriju pārziņus.
Kā sociāli atbildīgs pilsētas pašvaldības uzņēmums SIA „JK Namu pārvalde” vēlas palīdzēt jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum, tāpēc aicina plānot savu nākotni jau skolas laikā. Ēnu diena ir lieliska iespēja uzzināt, cik nozīmīgu darbu veic mūsu speciālisti un, iespējams, kādreiz darboties šajā nozarē.
Ēnu dienai, kas notiks 14.februārī, var pieteikties līdz 11.februārim portālā enudiena.lv. Būsim priecīgi Tevi redzēt pie mums!

Iveta Skolniece, SIA „JK Namu pārvalde” sabiedrisko attiecību speciāliste

Aktualitātes 2017 ..