Aktualitātes 2021

 

23.12.2021. SIA JK Namu pārvalde darba laiks svētkos:

  • 23.decembrī – no pulksten 8.00 līdz 14.00
  • 24.decembrī – brīvs
  • 30.decembrī – no pulksten 8.00 līdz 14.00
  • 31.decembrī – brīvs

22.12.2021. Izpostīta kāpņu telpa mājā Pasta ielā
Norauti vadi, sabojātas pastkastītes, apzīmētas sienas un logu rūtis – šāda aina 22.decembra rītā pavērās Pasta ielas 29.mājas kāpņu telpā. Iespējams, ka bariņš jauniešu pirmssvētku laiku bija pavadījuši, sarīkojot savdabīgu izklaidi.
Šī nav pirmā reize, kad Pasta ielas 29.mājā tiek izdemolētas koplietošanas telpas. Arī šoreiz postītāji centušies izpausties atbilstoši savam kultūras līmenim: spārdītas durvis un apķēpātas sienas, salauztas un norautas pastkastes, grīdas piemētātas ar konfektēm, papīriem, izsmēķiem un saulespuķu sēklām, salauzts krēsls, kas iemests pagalma akā. Par notikušo informēta policija.
Atkārtoti aicinām vecākus pievērst uzmanību tam, kā viņu bērni pavada brīvo laiku, jo ir saņemta informācija, ka postažu paveikuši 10 – 12 jaunieši, kuriem vēlajā nakts stundā būtu bijis jāatrodas savās mājās! Un aicinām pārrunāt vēl un vēlreiz, ka mantas tīša iznīcināšana un bojāšana nav izklaide: par šādu rīcību likumdošana paredz sodu! Cieņu pret otru cilvēku, viņa darbu un apkārtējo vidi ir svarīgi ieaudzināt jau ģimenē, kas ir visa sākums: gan labā, gan sliktā!

22.12.2021. Mainīts Krustpils iecirkņa darba laiks
No nākamā gada 3. janvāra Krustpils iecirkņa ēku un apsaimniekojamo teritoriju pārziņu darba vieta būs A.Pormaļa ielā 39 (tālr.652 35906). Krustpils iecirkņa telpās K.Skaubīša ielā 20-2 klienti tiks pieņemti darbdienās no pulksten 8.00 līdz 10.00.

17.12.2021. Mākslas skolas audzēkņi uzbur Jēkabpili svētku rotā
Tuvojas ziemas saulgrieži, un mūsu pilsēta uzmirdz. Namu logos un ielās deg gaismiņas, pagalmos atdzīvojas pasaku tēli… Klāt ir laiks, kad vēlamies cits citu iepriecināt un ikdienā ienest košumu, tāpēc aicinājām Jēkabpils Mākslas skolas audzēkņus uzburt Jēkabpils namus svētku rotā.
Mākslas skolā tapa vairāki brīnišķīgi darbi, kuros Ziemassvētku noskaņā attēlotas iedzīvotāju iecienītas vietas, piemēram, Vecpilsētas laukums, Krustpils kultūras nams, Jēkabpils novada domes ēka un Kena parks. Bērni ļāvušies fantāzijai, pilsētā uzburot prieku, un to šajos svētkos vēlamies sniegt arī jums.
Esam izvēlējušies, mūsuprāt, labāko zīmējumu, kas rotās Ziemassvētku kartītes, ko svētkos saņems mūsu klienti, darbinieki un sadarbības partneri. Deviņgadīgā Arina Gribaļeva attēlojusi mēness apspīdēto Vecpilsētas laukumu, ko klāj sniegs, savukārt ēkas rotā lampiņas, pulksteni – egļu zari. “Kluss, mierīgs Ziemassvētku vakars ienācis mūsu pilsētā, lai ikvienam sasildītu sirdi, jo tieši sirdsmiera mums šajā steidzīgajā laikā pietrūkst!” teic Namu pārvaldes valdes locekle Elita Freija.

Mākslas skolas direktors Ziedonis Bārbals stāsta, ka bērni ar prieku piedalījās konkursā, jo šī ir brīnišķīga iespēja pastāstīt par savu pilsētu un savām mīļākajām vietām Jēkabpilī. Par ieguldīto darbu visi 15 konkursa dalībnieki no Namu pārvaldes saņēma balvas. Klātienē tās pasniegtas Arinai Gribaļevai, Hannai Teicānei, Viktorijai Hucanu un Aivijai Seilei. Paldies ikvienam skolas audzēknim, kurš uzbūra Ziemassvētku prieku un dalījās tajā ar mums!

09.12.2021. Paldies Valsts policijai par uzticēšanos Namu pārvaldei!
SIA JK Namu pārvalde pārstāvei Ivetai Skolniecei par ilggadēju un sekmīgu sadarbību ar Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldi un saistībā ar Valsts policijas dibināšanas 103.gadadienu pasniegta pateicība.
“Ir patiess prieks sadarboties ar Valsts policiju, jo mums ir kopīgs mērķis: lai Jēkabpils iedzīvotāji savos dzīvokļos, koplietošanas telpās un pagalmos justos droši!” norāda I.Skolniece. Gan Valsts policijā, gan Namu pārvaldē strādā zinoši un atsaucīgi speciālisti, kuriem ir svarīgs ikviens cilvēks, un tikai kopā mēs – policija, namu apsaimniekotājs un iedzīvotāji – varam radīt drošu pilsētu! Tāpēc aicinām cilvēkus būt apzinīgiem un rūpīgi iepazīties ar Valsts policijas sniegto informāciju, lai izvairītos dažādām nepatīkamām situācijām! Ja jūs savā pastkastē saņemat bukletus vai kāpņu telpā ievērojat plakātus, lūgums tos izlasīt un paturēt prātā: tie ir izplatīti jūsu drošībai! Paldies ikvienam, kurš to apzinās, un paldies Valsts policijai par uzticēšanos Namu pārvaldei!

Attēlā: par ilggadēju un sekmīgu sadarbību un saistībā ar Valsts policijas dibināšanas 103.gadadienu pasniegta Pateicība SIA JK Namu pārvalde pārstāvei Ivetai Skolniecei. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa priekšnieks pulkvežleitnants Rolands Bērziņš, Kārtības policijas nodaļas inspektore virsleitnante Zane Grīnberga, Namu pārvaldes pārstāve Iveta Skolniece (otrā no labās) un valdes locekle Elita Freija.

08.12.2021. Lai kāpņu telpās un dzīvokļos būtu silti, aizvērsim ārdurvis!
Iestājoties aukstam laikam, aicinām pievērst īpašu uzmanību daudzdzīvokļu māju ārdurvīm. Lai taupītu siltumu, aizvērsim tās!
Mēdz būt, ka, dodoties ikdienas gaitās, steigā nepadomājam par to, vai un cik silts ir mūsu kāpņu telpā. Taču tas ir tikpat svarīgi kā siltums dzīvoklī!
Cieši aizverot gan ārdurvis, gan otras durvis, siltums tiek saglabāts ne tikai kāpņu telpā, bet arī pirmo stāvu dzīvokļos. Tāpat ir svarīgi, lai būtu aizvērti kāpņu telpu logi. Pretējā gadījumā sals, iekļūstot ēkā, to nelabvēlīgi ietekmē: sienās rodas plaisas, parādās mitrums un pelējums, turklāt var aizsalt un pārplīst kāpņu telpu radiatori.
Atcerēsimies, ka, pasargājot māju no mitruma iekļūšanas tajā, tiek paildzināts ēkas mūžs un ilgtermiņā tiek ietaupīti līdzekļi, kas būtu nepieciešami, lai novērstu aukstuma radītās sekas! Taupīsim siltumu, lai kāpņu telpās būtu mājīgi un lai neilgais posms starp ārdurvīm un dzīvokļa durvīm neizvērstos steidzīgā solī, glābojoties no aukstuma!

03.12.2021.

01.12.2021. Lai iedzīvotāju ikdiena aizritētu sakārtotos un drošos pagalmos, sētnieki darbu sāk agri no rīta
SIA JK Namu pārvalde apsaimniekoto daudzdzīvokļu māju iekšpagalmos aktīvi strādā gan sētnieki, gan traktortehnika, lai atbrīvotu teritoriju no sniega.
Namu pārvaldes galvenais inženieris Jānis Antonovs informē, ka sniega tīrīšanā iesaistītas trīs traktorvienības. Daudz darba ir arī mūsu sētniekiem: Krustpils pusē strādā astoņi, bet Jēkabpils pusē – 20 sētnieki.
Darbā tiek izmantotas lāpstas, zaru slotas, kā arī smiltis un sāls, lai nokaisītu slidenās ielas un ietves. Piesniegušais sniegs liek sētniekiem sākt savas darba gaitas agrā rīta stundā, kad ārā vēl valda laternu kliedēta tumsa.
Kā atzīst Namu pārvaldes ēku un apsaimniekojamo teritoriju pārzines, iedzīvotāji sētnieku darbu novērtē ar labiem vārdiem. Strādāts tiek godprātīgi un apzinīgi, ar lielu pacietību, jo darbs ir apjomīgs un fiziski smags. Turklāt katram sētniekam ir jāsakopj vairāku māju iekšpagalmi, tāpēc aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un iecietīgiem, jo ziema šogad ir sākusies ar īpaši bagātu sniega segu.
Ir īstais laiks ļauties priekam un aktivitātēm, ko mums sniedz daba, vai tās būtu slēpes, ragaviņas, vai sniega lāpsta. Brīvajā laikā tu vari palīdzēt savas mājas sētniekam! Piemēram, vari nolikt savu mašīnu tā, lai viņam būtu ērtāk notīrīt sniegu!
Uzmundrini ar labu vārdu un pasniedz sētniekam palīdzīgu roku cīņā ar kupenām!
Katram sētniekam ir jāsakopj vairāku māju iekšpagalmi, tāpēc aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un iecietīgiem!

30.11.2021. SIA JK Namu pārvalde – 30
Novembris aizvadīts Namu pārvaldes dzimšanas dienas zīmē: pirms 30 gadiem, 1991.gada 14.novembrī, uz Jēkabpils rajona Dzīvokļu saimniecības bāzes tika izveidots Jēkabpils pilsētas pašvaldības uzņēmums “Namu Pārvalde”, kurš reorganizācijas rezultātā 2004. gadā tapa par SIA JK Namu pārvalde.
Kādam Namu pārvalde bijusi pirmā un vienīgā darbavieta, kādam citam – pietura ceļā uz citiem sasniegumiem. Mēs lepojamies ar ikvienu savu darbinieku, kurš apzinīgi ir veicis vai joprojām veic savus pienākumus, gūstot augstu apkārtējo cilvēku novērtējumu!
Patīkami apzināties, ka strādāts ir godam: Jēkabpils pilsētas nami kļuvuši pievilcīgāki un sakoptāki, taču darba joprojām ir daudz, un mums ir prieks, ka pieredzējušiem kolēģiem pievienojas jauni! Ilgus gadus Namu pārvaldē nostrādājuši vairāki darbinieki, kuriem pasniegti pateicības raksti.
Šajā svētku laikā vēlamies pateikties par jūsu uzticību Namu pārvaldei un par ieguldīto darbu, kas palīdz veidot Jēkabpils pilsētu par vietu, kurā ir prieks gan strādāt, gan atpūsties!
Trīsdesmit gadi uzņēmumam ir nopietns vecums, lai rosinātu atskatīties uz paveikto, tādēļ aicinām bijušos darbiniekus dalīties ar savām atmiņām un fotogrāfijām par Namu pārvaldē nostrādāto laiku (vairāk informācijas, zvanot pa tālr.27875173, Iveta)! Vēlamies tās saglabāt un nodot nākamajām paaudzēm, jo Namu pārvaldes kā nozīmīga Jēkabpils uzņēmuma vēsture ir arī visas pilsētas vēsture!


Gaļina Zujeva Namu pārvaldi par savu darba vietu sauc 31 gadu.

25.11.2021. Nomainīti kanalizācijas tīkli, uzliktas jaunas aukstā un lietus ūdens notekcaurules
Šoruden vairākās SIA JK Namu pārvalde apsaimniekotajās mājās Jēkabpilī tiek sakārtotas inženierkomunikācijas: nomainīti kanalizācijas tīkli, kā arī aukstā un lietus ūdens caurules.
Namu pārvaldes inženierkomunikāciju tehniķis Anatolijs Osipovs stāsta, ka mājā Zīlānu ielā 4 (attēlā) aizvadītajās dienās nomainīta kanalizācijas sistēma, kā arī šomēnes šādi darbi veikti mājai Krasta ielā 63. Oktobrī jaunas ūdens caurules uzliktas mājai Rīgas ielā 104, bet šajā mēnesī jaunu aukstā ūdens cauruļu uzstādīšana sākta mājai Jaunā ielā 24.
Bebru ielā 1 tiek mainīti lietus kanalizācijas tīkli, kur līdz 22.novembrim liela daļa darbu jau pabeigta.
Caurules, kas nodrošina mājās ūdensapgādi un kanalizāciju, ļoti lielā daļā ēku ir novecojušas, tāpēc, sakārtojot inženierkomunikācijas, tiek būtiski uzlabota mājas drošība! Mums ir svarīgi, lai Jēkabpils iedzīvotāju ikdienas gaitas aizritētu mājīgā un drošā gaisotnē!

17.11.2021.

11.11.2021. Dedzinot sveces, atcerieties par ugunsdrošību!
Valsts svētku laiks allaž ir saistīts ar sveču dedzināšanu gan telpās, gan ārpus telpām. Tā ir skaista tradīcija, kas rada patīkamu atmosfēru, tomēr bez rūpēm par drošību sveču liesmas var radīt arī postu.

Lai degoša svece neizraisītu ugunsgrēku, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina ievērot drošības padomus:
 sveces stabili jānovieto uz nedegošas virsmas;
 degoša svece rada augstu temperatūru, tāpēc vienmēr pārliecinies, ka svece atrodas drošā attālumā no degtspējīgiem priekšmetiem un lietām, piemēram, aizkariem, mēbelēm, dekorācijām;
 nenovieto sveces citu siltuma avotu tuvumā, piemēram, uz elektroierīcēm, radiatoriem, iekurtām krāsnīm vai kamīniem;
 uzmani, lai svece atrastos bērniem un mājdzīvniekiem nepieejamā vietā;
 neatstāj telpās degošas sveces bez uzraudzības, pat ne uz īsu brīdi un, dodoties ārpus mājām vai pirms gulētiešanas, pārliecinies, ka sveces ir nodzēstas.
Vairāk drošības padomu skatiet arī VUGD tīmekļa vietnē: https://www.vugd.gov.lv/lv/svetku-laika

Agrita Vītola,
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa

11.11.2021. SIA JK Namu pārvalde atjauno māju pamatu apmales un veic citus darbus, lai radītu mājīgumu un drošības sajūtu
Namu pārvaldes apsaimniekotajām mājām atjaunotas pamatu apmales, kā arī turpinās remontdarbi un tiek sakārtota ēku apkārtne.
Vairākām mājām – Viesītes ielā 18, Rīgas 190A un Auseklīša 15 – atjaunotas pamatu apmales. Tās ir svarīgas, lai paildzinātu ēku mūžu: apmales aizsargā un nelaiž cauri mitrumu. Darbus veica SIA „Idegra”.
Vēl tiek remontētas koplietošanas telpas mājās Dārzu ielā 4 un 10, kā arī sakārtots laukums Viesītes ielas mikrorajonā. No laukuma aizvākta vecā smilšu kaste un izdrupušās betona plātnes, lai pavasarī iesētu zālienu.
Namu pārvaldes apsaimniekotajās mājās un to apkārtnē noris arī citi darbi, lai pilsētā un tās namos būtu mājīgi un droši!

Attēlos: Laukums Viesītes ielas mikrorajonā, pavasarī tajā plānots sēt zālienu. Izremontētā kāpņu telpa Dārzu ielā 4.
Attēlos: Atjaunotas pamatu apmales pie mājas Rīgas ielā 190A. Pēc darbiem ēkas teritorija tiks sakārtota. Pēc un pirms atjaunošanas.

26.10.2021. Aicinām iepazīties ar dzīvojamo māju darbu tāmēm
No 15.oktobra dzīvokļu īpašniekiem pasta kastēs tika izsniegtas 2022.gada dzīvojamo māju uzturēšanas un apsaimniekošanas plānoto darbu tāmes.

Daļu no izdevumu pozīcijām var koriģēt, balstoties uz kopsapulcē pieņemto lēmumu. Korekcijas jāveic līdz 26.novembrim, savukārt protokols Namu pārvaldē jāiesniedz piecu dienu laikā no lēmuma pieņemšanas brīža (jāievieto pasta kastē Jēkabpilī, A. Pormaļa ielā 39).Tālruņi uzziņām: 65235906 (Jēkabpils iecirknis) un 65221153 (Krustpils iecirknis).
Korekciju neiesniegšanas gadījumā ēku uzturēšanas un apsaimniekošanas darbu tāmes stāsies spēkā, vadoties pēc Namu pārvaldes atbildīgo speciālistu ieteikumiem.

Tāmju projekti izstrādāti atbilstoši 11.07.2017. MK noteikumiem Nr.408 “Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksas aprēķināšanas noteikumi”.
Aicinām dzīvokļu īpašniekus iepazīties ar tāmē iekļautajiem darbiem, kurus nākošajā gadā paredzēts veikt jūsu mājās! Tikai sadarbojoties mēs varam sakārtot jūsu mājas, kā arī labiekārtot to apkārtni!

13.10.2021. Atjauno skursteņus un remontē koplietošanas telpas
Namu pārvaldes darbinieki turpina strādāt, lai sakārtotu ne tikai savā apsaimniekošanā esošās daudzdzīvokļu mājas, bet arī to apkārtni.
Pie mājas Draudzības alejā 19 labiekārtots atkritumu laukums, padarot to vizuāli pievilcīgāku un ērtāku lietošanai. Vēl šomēnes uzsākts koplietošanas telpu kosmētiskais remonts mājās Viestura ielā 14 un Dārzu ielā 4, kur plānots uzlikt arī jaunas pastkastes. Savukārt mājai Dārzu ielā 2 tiek atjaunoti skursteņi. Namu pārvaldes mūrnieks pārmūrē skursteņu galus, jo vecie savu laiku nokalpojuši.
Turpinās arī citi darbi, lai mūsu pilsētā un tās namos būtu patīkami dzīvot!

04.10.2021. Klienti tiek apkalpoti pēc iepriekšēja pieraksta
Palielinoties iedzīvotāju saslimstībai ar Covid-19, SIA JK Namu pārvalde no 11.oktobra klientus pieņem attālināti. Klientu apkalpošana klātienē notiek pēc iepriekšēja pieraksta. Ar mums var sazināties, zvanot
652 31206 (administrācija),
652 35906 (Jēkabpils iecirkņa ēku pārzines),
652 21153 (Krustpils iecirkņa ēku pārzines),
652 34767 (norēķini),
652 32402, 29406016 (avārijas dienests).
Var rakstīt arī uz e-pastu: info@jknp.lv !
Aicinām būt saprotošiem un atvainojamies par sagādātajām neērtībām !

27.09.2021. Nameja, Viestura un Krasta ielā atjaunoti lodžiju un balkonu ekrāni
Aizvadītajos mēnešos trim SIA JK Namu pārvalde apsaimniekotajām mājām atjaunoti lodžiju/balkonu ekrāni.
Namu pārvaldes galvenais inženieris Jānis Antonovs informē, ka atjaunoti lodžiju/balkonu ekrāni Nameja ielas 18, Krasta ielas 61.mājā un Viestura ielā 38A. Nameja un Viestura ielā darbus veica SIA „Marivent”, Krasta – SIA „JuN”.
Darbu gaitā demontēti vecie ekrāni, pēc tam veikts margu konstrukciju remonts (metināšana, nostiprināšana, tīrīšana un krāsošana) un jauno ekrānu montāža, izmantojot metāla profilētās loksnes. Nameja un Krasta ielā uzlikti tumši sarkani ekrāni, Viestura – tumši brūni.
Pēc veiktajiem darbiem mājas kļuvušas ne tikai vizuāli pievilcīgākas. Lodžijās un balkonos ir kļuvis arī drošāk uzturēties!

Nameja iela 18 pēc un pirms

Viestura iela 38A pēc un pirms

Krasta iela 61 pēc un pirms

22.09.2021.

21.09.2021. Namu pārvalde sāk pieslēgt apkuri
Šodien, 21.septembrī, SIA JK Namu pārvalde sāk pieslēgt apkuri savā apsaimniekošanā esošajām daudzdzīvokļu mājām.
Inženierkomunikāciju tehniķis Anatolijs Osipovs informē, ka otrdien siltumenerģija tiks pieslēgta Draudzības alejas, Viesītes, Viestura un Nameja ielas mikrorajona, kā arī Brīvības, Bebru un Celtnieku ielas mikrorajona. Otrdien un trešdien apkuri pieslēgs Dārzu ielas mikrorajona mājām. Trešdien paredzēts ar siltuma padevi nodrošināt Madonas un Rīgas ielas mikrorajona mājas. Plānots, ka līdz nedēļas beigām siltumenerģija būs pieslēgta visām Namu pārvaldes apsaimniekotajām mājām.
Ja rodas jautājumi saistībā ar apkures pieslēgšanu, aicinām zvanīt avārijas dienestam (tel.652 32402, 29406016)!
Atgādinām, ka Namu pārvaldes siltummezgli ir noregulēti tā, lai sasniedzot āra temperatūru +16 grādi, apkure automātiski atslēgtos.

14.09.2021. Sakārtojot pagrabus un bēniņus, iegūtas tīras koplietošanas telpas
Vairāku Jēkabpils māju iedzīvotāji ir izmantojuši iespēju atbrīvoties no lielgabarīta atkritumiem, piesakot Namu pārvaldē to izvešanai konteineru. Lielisks piemērs ir mājas Celtnieku ielā 5C iemītnieki, kuri, sakārtojot savus gaiteņus, pagrabus un bēniņus, ieguvuši tīras koplietošanas telpas.
Ierosinātāja šim pasākumam ir mājas iedzīvotāja Arta Lazdiņa, kura organizēja divas talkas, aicinot pārējos iedzīvotājus rūpēties par drošu un sakārtotu vidi.
Vairākums mājas 39 dzīvokļu iemītnieku piekrita, jo rezultātā iegūtas ne tikai tīras koplietošanas telpas, kas būs drošas no ugunsdzēsības viedokļa. Kā mēs zinām, tīrībā nepatīk uzturēties arī dažādiem parazītiskiem kukaiņiem. Turklāt pēc paveiktā ir pavisam cita sajūta, ieejot savā mājā, jo katrs apzinās, cik daudz darba ieguldīts, līdz ar to pašiem iedzīvotājiem rokas vairs neceļas, lai telpas atkal aizkrāmētu ar nederīgām lietām.
Arta stāsta, ka ir liels prieks par paveikto. Liels gandarījums arī par sadarbību ar Namu pārvaldi un iedzīvotāju atsaucību. „ Jutu, ka cilvēki nav vienaldzīgi, un tad ir vērts censties,” saka Arta. Ikviena dzīvokļa iemītnieki tika uzrunāti un uzklausīti, lai saprastu, kuri ir tie, kas vēlas, lai viņu pagrabi tiek iztīrīti. Pie pagrabu durvīm tika piestiprinātas attiecīgas zīmītes, kurus pagrabus nepieciešams tīrīt un kurus ne, un darbs varēja sākties.
Pirmajā talkā, kas notika 21.augustā, abi konteineri bija pilni divu stundu laikā. „Un tad mēs sapratām, ka ar vienu talku ir par maz, jārīko vēl,” atceras Arta. Pēc nepilnas nedēļas iedzīvotāji atkal sanāca kopā, lai strādātu līdz vēlai nakts stundai un pieliktu punktu nekārtībai koplietošanas telpās. Visi bija netīri un noguruši, taču ar gandarījuma sajūtu par labi paveiktu, kopīgu darbu, kas uz pozitīvas nots vienojis lielāko daļu mājas iedzīvotāju. Gadījās arī kuriozi. Tā pēc pirmās talkas pamanījuši, ka pazudušas pagraba ārdurvis, kas bija izņemtas, lai netraucētu staigāšanai. Pārdomājot nonāca pie vienīgā varianta – durvis varētu būt aizgādātas turpat, kur viss pārējais todien nevajadzīgais: konteinerā. Tā arī bijis – durvis smuki noliktas maliņā izmešanai.
Izmaksas mājai par vienu 8 m3 konteineru ir 150 eiro, kas tiek segtas no mājas pārvaldīšanas maksas. Turklāt, izvācot atkritumus pašiem, to izdevās izdarīt lētāk un ātrāk, tādējādi ieekonomējot kopējos mājas līdzekļus, kurus varēs izmantot citu darbu veikšanai.
Informējam, ka lielgabarītu konteineru var pieteikt pie Namu pārvaldes ēku un apsaimniekojamo teritoriju pārziņiem (Jēkabpils iecirknis, tel.652 35906; Krustpils iecirknis, tel.652 21153).
Mums, namu apsaimniekotājam, ir svarīgi, lai ikdienas gaitas jums radītu pozitīvas emocijas, tāpēc aicinām izrādīt iniciatīvu, iesaistoties savas mājas apsaimniekošanā!

Attēlos: pagrabs pirms un pēc tīrīšanas.

09.09.2021. ALTUM sāk pieņemt pieteikumus vērienīgā atbalsta programmā daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem ēku remontiem un apkārtējās teritorijas labiekārtošanas darbiem
Vienai mājai pieejams aizdevums no 10 000 līdz 400 000 eiro ar likmi 3,5 procenti gadā. Aizdevumu piešķir uz laiku līdz 20 gadiem. Beigu termiņš, līdz kuram jānoslēdz aizdevuma līgums, ir 2023.gada 31.decembris.
Aizdevums paredzēts šādiem darbiem: koplietošanas telpu būvdarbi; inženiersistēmu, brauktuves, ietves, stāvlaukuma, apgaismojuma atjaunošana, pārbūve vai izveide; jaunu apstādījumu izveide; projekta vadība, autoruzraudzība un būvuzraudzība. Aizdevumu var izmantot arī citiem darbiem, piemēram, rotaļu laukumu, atkritumu konteineru un sporta laukumu ierīkošana, pārbūve vai atjaunošana.
Lai pieteiktos aizdevumam, kopsapulcē nepieciešams dzīvokļu īpašnieku pozitīvs balsojums: „par” jānobalso vairāk nekā pusei. Savukārt, ja dzīvokļi ir kopīpašumā, jābūt simtprocentīgam atbalstam. Vēl jāņem vērā, ka mājas parādsaistībām par saņemtajiem komunālajiem pakalpojumiem jābūt mazākam par desmit procentiem no visu pakalpojumu rēķinu summas pēdējo 12 mēnešu laikā, turklāt jābūt saņemtam bankas atteikumam aizdevuma piešķiršanai. Tāpat pašiem jāizvērtē aizdevuma atmaksāšanas iespējas!
Pieteikumu aizdevumam aizpilda pilnvarotā persona, kas var būt tikai juridiska persona (piemēram, apsaimniekotājs, biedrība) un pievieno visu nepieciešamo informāciju par dzīvokļu īpašniekiem un plānotajiem darbiem.
Vairāk informācijas „Altum” mājaslapā www.altum.lv!

Apkopoja Iveta Skolniece

02.09.2021. Nomazgāta fasāde, tiek veikti remonti un mainīta kanalizācija
Bebru ielas 30. mājas fasādei šovasar nomazgāti atmosfēras putekļi. Vēl aizvadītajās nedēļās pabeigti koplietošanas telpu remonti, kāpņu telpās nomainīti radiatori, kā arī tiek atjaunota kanalizācija un likti apkures ventiļi.
Ražošanas daļas vadītājs Jānis Kārkliņš stāsta, ka māja Bebru ielā 30 ir pirmā Namu pārvaldes apsaimniekotā ēka, kurai mazgāta fasāde, taču laika gaitā to paredzēts veikt arī citām ēkām, kam tas nepieciešams.
Pabeigts koplietošanas telpu remonts Draudzības alejā 21, vēl tiek remontētas koplietošanas telpas Bebru ielas 31.mājā. Inženierkomunikāciju tehniķis Anatolijs Osipovs informē, ka uzlikti jauni radiatori Nameja ielas 16.mājas kāpņu telpās. Šobrīd, septembra sākumā, tiek mainītas kanalizācijas caurules Draudzības alejas 13.mājā. Bebru ielā 11 jau nomainīti apkures ventiļi, savukārt Brīvības ielā 9 darbi tuvojas noslēgumam.
Namu pārvaldē noris arī citi darbi, lai sakārtotu gan pašas ēkas, gan to apkārtni! Mums ir svarīgi, lai ikvienā mūsu mājā jūs justos ērti un droši!

Attēlos: Bebru ielas 30. mājas fasāde pirms un pēc mazgāšanas.

25.08.2021. Apķēpāti soliņi, atkritumu urnas un sēta uz Daugavas aizsargdambja
Pirms vairākiem gadiem aizsargdambis tika labiekārtots, lai iedzīvotājiem un pilsētas viesiem būtu patīkami tur pavadīt brīvo laiku. Pilsēta ieguva jauku vietu, kurā atpūsties. Taču, kā tas reizēm mēdz notikt, labas lietas un vietas kādam vai kādiem raisa vēlmi tās bojāt. Tā diemžēl noticis arī šoreiz: soliņi, sēta un atkritumu urnas ir aprakstītas, apzīmētas ar krāsu baloniņiem un marķieriem, kā arī vietām aplīmētas. Visvairāk cietuši soliņi, kas veidoti pēc īpaša dizaina un veltīti Jēkabpils sadraudzības pilsētām.
Protams, šie patvaļīgie ķēpājumi tiek aizkrāsoti, taču ir tikai laika jautājums, kad tas būs jādara atkal. Lai šī sērga mazinātos, uzskatām, ka pirmais solis būtu jāveic ģimenē, līdz ar ko aicinām nebūt vienaldzīgiem un sākt ar elementāru atbildības un cieņas ieaudzināšanu.
Aicinām nestāvēt malā un reaģēt situācijās, ja redzam, ka notiek ēku apķēpāšana! Sakopta pilsēta – tas pirmām kārtām ir mūsu visu kopīgs darbs un atbildība!

Foto: SIA JK Namu pārvalde

13.08.2021. Tiek demontētas vecās veļas žāvētavas un uzstādītas jaunas
Savulaik, būvējot mājas, pie tām mēdza uzstādīt āra veļas žāvētavas. Diemžēl laika gaitā tās ir fiziski novecojušas.
Šādas, vizuāli nepievilcīgas veļas žāvētavas, kas vairs nav piemērotas drēbju žāvēšanai, dažkārt ir pat bīstamas iedzīvotājiem, kas tās izmanto. Namu pārvalde ir sākusi izvērtēt nedrošākās un funkcionāli nepiemērotākās, lai tās pakāpeniski atjaunotu. Šobrīd ir sakārtotas veļas žāvētavas pie mājām Palejas ielā 9, Dārzu ielā 10, Celtnieku ielā 5C, 9 un 15, kā arī Viestura ielā 16. Tuvāko gadu laikā tās plānots atjaunot pie visām Namu pārvaldes apsaimniekotajām mājām.
Veļas žāvētava atvieglo ikdienas gaitas visa gada garumā tiem iedzīvotājiem, kuriem dažādu iemeslu dēļ nav citas iespējas, kur žāvēt drēbes. Katrā gadalaikā, vai tā būtu vasara vai ziema, veļas žāvēšanai ārā, svaigā gaisā, ir savas priekšrocības; salā tā kļūst sevišķi mīksta, savukārt saule lieliski dezinficē un balina.
Žāvētava, tāpat kā soliņi un atkritumu urnas, ikvienam pagalmam piešķir arī mājīgumu, un tikai no pašiem iedzīvotājiem, viņu apzinīguma, ir atkarīgs, cik sakopta un droša ir vieta, kur tiek pavadīts brīvais laiks!
Attēlā: Šovasar uzstādītā veļas žāvētava pie mājām Palejas ielā 9 un Dārzu 10.

02.08.2021. Tiek sakārtota kanalizācija un apkures sistēma
SIA JK Namu pārvalde apsaimniekotajās mājās regulāri tiek atjaunotas inženierkomunikācijas, kuras gadu gaitā ir nolietojušās.
Namu pārvaldes inženierkomunikāciju tehniķis Anatolijs Osipovs stāsta, ka jūlijā jaunu kanalizācijas tīklu montāža veikta Bebru ielas 11.(attēlā) un Nameja ielas 30.mājā. Savukārt Bebru ielas 31.ēkā nomainīti apkures ventiļi.
JK Namu pārvaldes apsaimniekotajās mājās plānoti arī citi darbi, tajā skaitā paredzēts turpināt lodžiju un balkonu ekrānu atjaunošanu, nomainīt aukstā ūdens tīklus!

14.07.2021. Atjauno balkonus, sakārto kāpņu telpas un ēku apkārtni
Vairākām Namu pārvaldes apsaimniekotajām mājām atjaunoti balkoni un lodžijas. Tāpat noris darbi, lai sakārtotu kāpņu telpas un ēku apkārtni.
Bebru ielā 18, Auseklīša 15, Jaunā 24 un 34 (attēlā pēc un pirms) demontēti balkonu vecie ekrāni, vietā uzliekot jaunus. Saremontētas arī margu konstrukcijas: tās metinātas, nostiprinātas, tīrītas un krāsotas. Draudzības alejas 21.mājā tiek remontētas kāpņu telpas; jau nomainīti radiatori, kā arī lietus kanalizācijas caurules, un šobrīd tiek veikti pārējie nepieciešamie darbi, lai kāpņu telpu padarītu mājīgāku.
Krasta ielā noslēgusies 63.mājas pagalma labiekārtošana. Betona trotuāra plāksnes nomainītas pret bruģakmens segumu, kā arī mājai veikta daļēja pamatu apmales nomaiņa. Uzlikti papildus soliņi un atkritumu urnas. Savukārt Bebru ielā 8 pabeigta pilastru atjaunošanu un krāsošana.
Māju uzkrājumi palīdz sakārtot gan ēkas, gan to apkārtni, padarot skaistāku visu pilsētu! Mums ir gandarījums par paveiktajiem darbiem, kas ļauj mūsu iedzīvotājiem savās mājās justies droši un ērti!

01.07.2021. Par Namu pārvaldes darbu jūlijā
Vairums Namu pārvaldes darbinieku jūlijā dosies atvaļinājumā, un no 1.līdz 14.jūlijam pelnītā atpūtā būs arī sētnieki un apkopēji, kas ik dienas gādā par to, lai mums savos pagalmos un mājās būtu patīkami uzturēties. Aicinām būt saprotošiem un šajās dienās vairāk nekā citkārt pievērst uzmanību sava pagalma un kāpņu telpas tīrībai! Piedomāsim pie tā, lai pēc mums nepaliek piemēslota apkārtne! Un nepaslinkosim, zemē nomestu papīru ievietojot atkritumu tvertnē un savācot gružus savā kāpņu telpā, tādējādi apliecinot cieņu sētnieka un apkopēja darbam, kuru diezgan bieži mēdzam uzskatīt par pašsaprotamu!

Svarīgi! Avārijas dienests strādās arī jūlijā
(tālruņi 65232402; 29406016 ) !

15.06.2021. Apdedzina margas Madonas ielas kāpņu telpā
Madonas ielas 28a.daudzdzīvokļu mājas trešajā kāpņu telpā Namu pārvaldes meistari 1.jūnijā nomainīja margas. Diemžēl burtiski pēc dažām stundām tika piefiksēts: tās ir apdedzinātas (attēlā).
Tas, visticamāk, noticis tajā laika sprīdī, kad mūsu darbinieki bija izbraukuši pēc papildus materiāliem. Kurš to izdarījis, nav zināms, bet skaidrs ir viens: svešs nenāca un nesvilināja. Tas ir indivīds, kurš dzīvo kaut kādā savā pasaulītē un kuram ar veselo saprātu ir diezgan niecīga saistība. Šādi personāži ik pa laikam izlien no savas migas un, nezinot, kā izpaust savu naidu un nenovīdību, sāk lauzt un dedzināt, atstājot aiz sevis sabojātas pastkastes, soliņus…
Tā ir nožēlojama un zemiska rīcība, kas kārtējo reizi apliecina, ka cilvēkam nav ieaudzināta elementāra izpratne par to, kas ir darbs. Tāpēc var vēsā mierā piegrūst šķiltavas vai sērkociņu pie margām, pie reizes laikam jau arī mazliet pakaifojot un paņirdzot pie sevis, citā reizē – kaut ko salauzt, apzīmēt vai kā citādi “pazīmēties”.
Nav mūsu pienākums ieaudzināt cieņu pret otra darbu, tas pirmām kārtām ir jādara ģimenē. Vienkārši atgādinām, ka šādu personu bezatbildības un bezkaunības dēļ cieš
visi mājas iedzīvotāji, jo atjaunošanas darbi tiek segti no visas mājas uzkrājumiem.
Mēs strādājam, lai jūs savās mājās justos ērti un droši, taču tikpat svarīgi ir saudzēt savu īpašumu, neļaujot to postīt. Aicinām būt modriem, nestāvēt malā, aizrādīt un, ja nepieciešams, vērsties policijā, lai pārkāpēju sauktu pie atbildības par mantas tīšu iznīcināšanu un bojāšanu!

09.06.2021. Atgādinājums !
Namu pārvalde turpina appļaut teritorijas pie savām apsaimniekotajām daudzdzīvokļu mājām.
Ja redziet, ka pie jūsu mājas noris pļaušanas darbi, aicinām savus transportlīdzekļus novietot tālāk no pļaušanas vietas.
Tas nepieciešams, lai izvairītos no situācijām, kad kāds akmens pļaujot trāpa mašīnas stiklā vai arī mašīna tiek noklāta ar nopļauto zāli.

Paldies par sapratni!

02.06.2021. Tiek sakārtoti ūdensvadi, kāpņu telpas un māju apkārtne
Noris aktīvs darbs, lai sakārtotu gan mājas, gan tām piegulošās teritorijas.
Celtnieku ielas 11.mājā nomainītas kāpņu telpas margas, pie Nameja ielas 18.un Brīvības ielas 7.mājas atjaunoti soliņi un atkritumu urnas, sakārtoti ieejas mezgli pie ēkām Draudzības alejā 24 un Celtnieku ielā 19.
Vēl Brīvības ielas 174., Viesītes 18a, Viestura 12B un C, Nameja ielā 20.mājā nomainīts aukstā ūdens ūdensvads, šajās dienās tas tiek darīts Nameja ielā 20C.
Savukārt Nameja ielā 34 tiek mainīts karstā ūdens ūdensvads.
Tāpat turpinās gan teritoriju appļaušana, gan citi darbi Namu pārvaldes apsaimniekotajās ēkās, lai ikviens savā pilsētā justos droši, mājīgi un ērti!

26.05.2021. Atbrīvojies no lielizmēra krāmiem, izmantojot Namu pārvaldes konteineru
Pavasaris un vasara ir īstais laiks, kad sakārtot gan savus dzīvokļus, gan koplietošanas telpas (pagrabus, bēniņus, veļas žāvētavas un kāpņu telpas), jo mēdz būt, ka laika gaitā tajās ir sakrājušās mantas, kuras dažādu iemeslu dēļ vairs netiek izmantotas un tikai aizņem vietu.
Visai mājai ir iespējams Namu pārvaldē pasūtīt konteineru, kurā samest lielgabarīta atkritumus. Tādējādi, izrādot iniciatīvu, var pat sarīkot nelielu talku, kuras laikā no nevajadzīgām mēbelēm, sadzīves tehnikas un citiem tamlīdzīgiem krāmiem tiek atbrīvotas gan koplietošanas telpas, gan dzīvokļi. Līdz ar to tiek ietaupīts laiks, kas būtu nepieciešams, lai paši šādu lielizmēra mantu nogādātu atkritumos, kā arī nav jādomā, kur ņemt atbilstošu transportu.
Izmaksas mājai par vienu 8 m3 konteineru ir 150 eiro, un tās tiek segtas no uzkrājumu fonda. Ja iedzīvotāji vēlas, lai atkritumus konteinerā nogādā Namu pārvaldes darbinieki, būs jāmaksā vairāk, jo klāt nāk izmaksas par viņu darbu.
Jau vairāku māju iedzīvotāji ir izmantojuši šādu iespēju atbrīvoties no lielgabarīta atkritumiem, piesakot Namu pārvaldē konteineru. To var izdarīt, vēršoties pie ēku un apsaimniekojamo teritoriju pārziņiem (Jēkabpils iecirknis, tel.652 35906; Krustpils iecirknis, tel.652 21153). Atgādinām, ka ikviens pats lielizmēra krāmus var nodot Jēkabpilī, šķirošanas laukumā Zemgales ielā 24/1! Vairāk informācijas SIA “Jēkabpils pakalpojumi” mājaslapā www.jekabpils-pakapojumi.lv vai zvanot pa tālr.652 37660!
Diemžēl ļoti bieži ir situācijas, kad kāds pa kluso šādus lielgabarīta atkritumus noliek pie atkritumu konteineriem, un par to savākšanu maksā tie iedzīvotāji, kuru māja ir piesaistīta konkrētajam atkritumu laukumam, vēl kāds – izmet mežā. Abos gadījumos runa ir ne tikai par administratīvi sodāmu rīcību, bet arī gluži vienkārši par bezkaunību un necieņu pret citiem iedzīvotājiem.
Vēl ir daļa cilvēku, kuri šīs lielgabarīta grabažas citu pēc citas novieto koplietošanas telpās un kādu psiholoģisku un emocionālu iemeslu dēļ nespēj no tām šķirties: nevajag, bet tā kā žēl izmest, varbūt noder. Par to, ka šīs mantas ne tikai traucē pārvietoties, bet arī apdraud pašu iedzīvotāju drošību ugunsgrēka gadījumā, diemžēl netiek padomāts.
Būsim atbildīgi un uzturēsim kārtību savās mājās ik dienu, izvedot no tām nevajadzīgās mantas, kas ne tikai traucē ikdienas gaitās, bet arī ir bīstami no ugunsdrošības viedokļa!

19.05.2021. Madonas ielas 46.mājai jauns un glīts jumts
Namu pārvaldes apsaimniekotajai daudzdzīvokļu mājai Madonas ielā 46 šopavasar uzlikts jauns jumta segums: šķiedrcementa viļņotās loksnes.
SIA JK Namu pārvalde galvenais inženieris Jānis Antonovs stāsta, ka darbus veica SIA “JuN”. To gaitā vecais azbestcementa jumta segums demontēts, ieklājot vietā šķiedrcementa viļņotās loksnes Eternit.
Jaunais jumts ir ne tikai noturīgs pret krasu temperatūras maiņu un dažādiem bojājumiem, ko rada, piemēram, ķīmiskas vielas, kā arī pelējums un baktērijas.Tas ir arī ūdensnecaurlaidīgs un izturīgs pret koroziju, labi izolē skaņu, tāpat speciālisti uzteic tā gaisa caurlaidību, elastību un ugunsizturību. Turklāt tas ir arī ekoloģisks: šo lokšņu ražošanā tiek izmantots šķiedru cements, augstas kvalitātes kompozītmateriāli un dabīgas izejvielas.
Vecais jumta segums, kas kalpojis gadiem ilgi, ir nolietojies, tāpēc nolemts likt jaunu. Līdz ar to iedzīvotāji ir ieguvuši ne tikai mūsdienīgu, bet arī vizuāli pievilcīgāku jumtu, kas savas funkcijas veiks ne vienu vien paaudzi. Savukārt pilsētā ir par vēl vienu sakārtotu namu vairāk, un tas noticis, iedzīvotājiem sekmīgi sadarbojoties ar savas mājas apsaimniekotāju!

Attēlos: Madonas ielas 46.māja pirms un pēc jaunā jumta seguma uzlikšanas.

12.05.2021. Pasniegti Atzinības raksti
Atzinības rakstus no Jēkabpils pilsētas pašvaldības pagājušajā nedēļā par godprātīgu un augsti profesionālu darbu saņēma trīs Namu pārvaldes darbinieki:
Jānis Rubenis, paškrāvēja automobiļa, traktora vadītājs, remontstrādnieks
Anna Vaivode, sētniece, apkopēja;
Gaļina Aleksejeva, sētniece, apkopēja.
Paldies par apzinīgo un no sirds veikto darbu savas pilsētas labā!
Atgādinām, ka apbalvojumus, kā ik gadu, bija paredzēts pasnieg pērn Valsts svētkos 18.novembrī, taču saistībā ar pandēmiju sumināšana pārcelta uz maiju.


            Jānis Rubenis                                               Anna Vaivode                                                 Gaļina Aleksejeva

10.05.2021. Apzog un izposta māju pagalmus
Naktī uz 23.aprīli nozagts soliņš, kas nesen bija uzlikts pie Draudzības alejas 23.mājas ieejas. Savukārt aizvadītajās dienās no Viesītes ielas 18.mājas ieejas pazudusi atkritumu urna.
Soliņš nebija nostāvējis pat pusmēnesi, kad nakts aizsegā tas tika izcelts ar visu bruģi un aizvests nezināmā virzienā. Ļaundarība piefiksēta 23.aprīļa rītā, un saistībā ar notikušo Namu pārvalde vērsusies Valsts policijā.
Aprīlī pie Draudzības alejas 23.mājas atjaunots lieveņu segums un pamatu apmale, uzlikti gan jauni soliņi, gan mūsdienīgas atkritumu urnas. Diemžēl dažiem ieguldītais darbs acīmredzot radīja skaudību un līdz ar to arī alkatību, tāpēc naktī uz 23.aprīli, „bruņojušies” ar attiecīgiem instrumentiem, tehniku un pārdrošību, kas robežojās ar bezkaunību, izcēla soliņu ar visu bruģi un devās tālēs zilajās. Jāpiebilst, ka soliņš nozagts no pēdējās ieejas, kas ir tālāk no pilsētas centra, tā teikt, lai mierīgāk var darboties, turklāt tur ir vieglāk piebraukt. Un šī nav tā reize, kad „gāju garām, ieraudzīju un paņēmu”, darbojušies ir zinātāji, kas bija „uzokšķerējuši”, ka uzlikti jauni soli, izplānoja, kad un kā zagt, lai guvumu pārdotu vai izmantotu personīgām vajadzībām, piemēram, savā pagalmā. Ja kaut kur pamanāt nozagto soliņu un atkritumu urnu (sk.attēlus), aicinām par to informēt Namu pārvaldes Jēkabpils iecirkni, zvanot 652 35906!
Atgādinām, ka ne jau Namu pārvalde ir tā, kurai šādi indivīdi, kas zog un posta, nodara zaudējumus. Cieš šo māju iedzīvotāji, par kuru līdzekļiem tiek veikti darbi, lai sakārtotu koplietošanas telpas, pagalmus, jumtus, balkonus un inženierkomunikācijas. Aicinām nebūt vienaldzīgiem un, pamanot attiecīgos „personāžus” pretlikumīgā darbībā, vērsties policijā! Tā ir jūsu nauda, ko šādi cilvēki iebāž savās kabatās, un tās ir jūsu mājas, kuras viņi apzog un izposta!

Attēls 1: Vieta, kur agrāk pie Draudzības alejas 23.mājas stāvēja soliņš. Attēls 2: Šāds soliņš nozagts no Draudzība alejas 23.mājas. Blakus atkritumu urna, kāda pazudusi no Viesītes ielas 18.mājas.

06.05.2021 Beidzas apkures sezona

Šodien, 6.maijā, SIA JK Namu pārvalde sāka atslēgt apkuri savā apsaimniekošanā esošajām mājām.
Namu pārvaldes inženierkomunikāciju tehniķis Anatolijs Osipovs informē, ka 6.maijā siltumenerģijas piegāde pārtraukta Ķieģeļu ielas mikrorajonā. Rīt, 7.maijā, atslēgšanas darbi norisināsies Madonas ielas mikrorajonā, piektdien pakāpeniski pārtraucot apkuri arī visās pārējās mājās.

Apkure tiek atslēgta, balstoties uz laika prognozi, kas paredz temperatūras paaugstināšanos turpmākajās dienās un līdz ar to silta laika iestāšanos.

30.04.2021.

22.04.2021. Tiek sakārtotas mājas un to apkārtne
Namu pārvaldes apsaimniekotajās ēkās un to apkārtnē norisinās darbi, kuru laikā tiek sakārtotas koplietošanas telpas un daudzdzīvokļu māju apkārtne un remontēti balkoni.
SIA JK Namu pārvalde ražošanas daļas vadītājs Jānis Kārkliņš stāsta, ka pie mājām Draudzības alejā 23 un Viestura ielā 14B atjaunots lieveņu segums un pamatu apmale, uzlikti jauni soliņi un mūsdienīgas atkritumu urnas. Arī mājai Jaunā ielā 31C atjaunots lieveņu segums un pamatu apmale. Iedzīvotāji ieguvuši pievilcīgāku apkārtni, turklāt pagalmā ir kļuvis ērtāk pārvietoties.
Daudzdzīvokļu mājās Nameja ielā 26A un Madonas 28A notiek koplietošanas telpu remonts. Kā informē Namu pārvaldes inženierkomunikāciju tehniķis Anatolijs Osipovs, vēl abās mājās maina lietus kanalizācijas caurules, savukārt kāpņu telpās liek jaunus radiatorus. Līdz ar to tajās kļūs siltāk un omulīgāk, tāpat kā tas ir Viestura ielā 31 un 38C, Viesītes 47, kur arī veikta radiatoru nomaiņa.
Vairākām mājām tiek remontēti balkoni un lodžijas, ir nomainītas pastkastes, kā arī notiek citi darbi, lai ikdienas gaitas gan iedzīvotājiem, gan pilsētas viesiem radītu pozitīvas emocijas!

Attēlos: Balkonu remonts Jaunā ielā 34. Draudzības alejā 23 iedzīvotājus priecē sakārtotā mājas apkārtne. (SIA JK Namu pārvalde un Jēkabpils pilsētas pašvaldības arhīvs)

14.04.2021. Tiek apķēpātas gan fasādes, gan kāpņu telpu sienas un grīdas
Par apķēpātām daudzdzīvokļu māju fasādēm Namu pārvaldei ziņo paši iedzīvotāji, kā arī to piefiksē mūsu darbinieki. „Mākslas darbi” gan tiek aizkrāsoti, taču bieži vien tas ir īslaicīgs risinājums, jo ķēpājumi uzrodas atkal, apliecinot, ka tā ir gluži vai cīņa ar vējdzirnavām.
Nesen aizkrāsotais Draudzības alejas 8.mājas tunelis atkal zaigo košās krāsās (aprīlī kārtējo reizi ķēpājums novērsts), savukārt Krasta ielas 61.mājas fasādi „rotā” „daiļrunīgi” veltījumi tikai pašiem autoriem zināmām personām. Vēl kāds vai kādi šopavasar Nameja ielas 20C.mājas kāpņu telpā acīmredzot strādājuši ar trafaretu, aizrautībā nopūšot grīdu un, jādomā, iedvesmas pārņemti, uz sienas atstāja savus „autogrāfus”. Jāpiebilst, ka šīs mājas kāpņu telpā pērn veikts kosmētiskais remonts, un dažu bezatbildīgu personu dēļ atkal jāiegulda darbs, laiks un līdzekļi, lai zīmējumus aizkrāsotu.
Grūti iedomāties, ka pensionārs nakts aizsegā nododas ķēpāšanas nedarbiem, tas, loģiski skatoties, tomēr ir jaunākās paaudzes veikums. Ja ir vēlme mākslinieciski izpausties, tad to pēc sirds patikas var darīt savā dzīvoklī, bet neuzlieciet par pienākumu citiem iedzīvotājiem apmaksāt jūsu bezdarbības izpausmes kāpņu telpās un uz fasādēm. Tādi šķietami sīkumi kā bērna vēlme iegādāties, piemēram, krāsu baloniņus un tas, ka viņš pārrodas mājās noķēpājies ar krāsu: ir svarīgi šīm lietām pievērst uzmanību, stāstīt par atbildību pret pārējiem cilvēkiem un cieņu pret vidi, kurā dzīvo.

Attēlos: Draudzības alejas 8.mājas tunelis. Ķēpājumi kāpņu telpā mājā Nameja ielā 20C.

Apzīmētās fasādes Krasta ielā 61.

07.04.2021. Zogot koplietošanas elektrību, tu apzodz savus kaimiņus
Ik pa laikam kādā daudzdzīvokļu mājā tiek konstatēti gadījumi, kad kāds iedzīvotājs nelikumīgi pieslēdzies koplietošanas elektrībai. Tā nesen notika Brīvības ielā 18.
Pieslēgšanās tiek veikta, izmantojot koplietošanas telpās izvietotās elektroietaises: ievada un stāvu sadales, stāvvadu, pagalma, kāpņu, pagraba, bēniņu, sūkņu, liftu, apgaismošanas ierīču vai elektrodzinēju elektroinstalācijas. Un kāds, kurš ir gana nekaunīgs un izmanīgs, uzdrīkstas, riskējot ar savu veselību un dzīvību, ķimerēties gar bīstamo elektrību, iespējams, ar domu, ka viņam izdevies viltīgs gājiens un tādējādi tiek apkrāpta Namu pārvalde. Taču patiesībā ar šādu rīcību tiek apzagti kaimiņi, jo apsaimniekošanas rēķini pēkšņi palielinās, un iedzīvotāji, likumsakarīgi, sāk satraukties par „brīnumiem” koplietošanas elektrības patēriņā un vēršas Namu pārvaldē.
Zogot elektrību, notiek iedzīvošanās uz savu līdzcilvēku rēķina, un par to, ka kāds var uz nebēdu dedzināt gaismu un izmantot elektroierīces, maksā arī tie sirmgalvji, kuri dzīvo no pensijas līdz pensijai. Jebkurā gadījumā runa ir par tādām vienkāršām lietām kā sirdsapziņa un cieņa pret ikvienu savas mājas iemītnieku, kuri nekādā ziņā nav pelnījuši kaimiņu, kas vēlas iedzīvoties uz viņu rēķina.

01.04.2021.

29.03.2021. Paldies par atjaunotajām margām!
Gaļina un Irēna, Zemgales ielas 7.mājas iemītnieces, vērsās Namu pārvaldē, lai pateiktu paldies mūsu darbiniekiem par atjaunotajām kāpņu telpas margām.
SIA JK Namu pārvalde ražošanas daļas vadītājs Jānis Kārkliņš stāsta, ka margām veikta koka apdare, tādējādi tās padarot vizuāli pievilcīgākas, kā arī ērtākas lietošanai. Laika gaitā margu virspuse bija nolietojusies, vietām atsedzot metālu un līdz ar to, kā atzīst abas pensionāres, aukstā laikā, pieturoties pie margām, salušas rokas. Viņu gados ir diezgan grūti pārvietoties no viena stāva uz citu bez margu palīdzības, tāpēc Irēna un Gaļina pauž prieku par to, ka ikdienas gaitas kļuvušas patīkamākas arī cita iemesla dēļ: jaunās margas lieliski iederas tīrajā un sakoptajā kāpņu telpā.
Gaļina Zemgales ielas 7.mājā dzīvo 15 gadus, Irēna uz šejieni atnāca pavisam nesen, bet abas ir ļoti apmierinātas: ir patīkami uzturēties gan kāpņu telpā, gan pagalmā. „Mums ir brīnišķīga apkopēja un sētniece Ņina Taraškeviča, kura ļoti apzinīgi veic savu darbu. Arī ļaudis, kas šeit dzīvo, lielākoties ir kārtīgi: neapzīmē sienas, cenšas savākt aiz saviem suņiem. Ir prieks šeit dzīvot!” saka mājas iedzīvotājas.
Esam gandarīti, ka cilvēki novērtē mūsu darbu, jo ikviena sakopta ēka un pagalms ne tikai raisa pozitīvas emocijas, bet arī padara skaistāku pilsētu! Un labi vārdi – tie mudina strādāt vēl labāk!

Foto: Zemgales 7.mājas iedzīvotājas Irēna (no kreisās) un Gaļina ir priecīgas par Namu pārvaldes ieguldīto darbu kāpņu telpas sakārtošanā.

19.03.2021. Pārbaudīs iekšējos gāzesvadus un gāzes iekārtas
Saistībā ar plānotajām iekšējo gāzesvadu hermētiskuma pārbaudēm un iekšējo gāzes iekārtu pārbaudēm dzīvokļos no 23.marta paredzēta dabasgāzes padeves pārtraukšana uz vienu dienu vairākās Jēkabpils daudzdzīvokļu mājās.
Pārbaudes notiks šādās SIA JK Namu pārvalde apsaimniekotajās daudzdzīvokļu mājās:

Nameja ielā 14, 16, 18, 26A, 30, 32, 34 un 36, Viesītes 39 un 41, Bebru 1, 2, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 15, 16, 18, 22, 23, 27, 28, 30, 31 un 33, Mežrūpnieku 8 un 10, Viestura 31 un 41.
Akciju sabiedrības „Gaso” Jēkabpils iecirknis informē, ka šādas pārbaudes notiek reizi piecos gados, lai nodrošinātu drošu gāzes iekārtu ekspluatāciju.
Pēc akciju sabiedrības „Gaso” informācijas

18.03.2021. Pieņemts jaunais Dzīvojamo telpu īres likums
17.martā Saeimā pieņemts jaunais Dzīvojamo telpu īres likums, un plānots, ka tas stāsies spēkā šā gada 1.maijā. Galvenā norma, ko paredz jaunais likums, ir tā, ka turpmāk īres līgums būs uz noteiktu termiņu, un beztermiņa līgumi vairs nepastāvēs.
Tāpēc, ja jūs dzīvojat neprivatizētā dzīvoklī, kas pieder Jēkabpils pilsētas pašvaldībai un īres līgums ar to ir noslēgts līdz 2002.gada 1.janvārim, aicinām apdomāt iespēju šo dzīvokli atpirkt, kā īpašnieks iegūstot vairākas priekšrocības un arī zināmu drošību par rītdienu. Jūs varēsiet ne tikai piedalīties savas mājas apsaimniekošanā, bet arī dāvināt, pārdot un atstāt mantojumā savu dzīvokli.
Sagatavoja Iveta Skolniece

15.03.2021. Prieks strādāt iedzīvotāju labā
Aprīlī apritēs pieci gadi, kopš SIA JK Namu pārvalde par apkopēju strādā Kristīne Tihanovska. Apzinīga un čakla, darbu dara ar prieku un enerģiju, kuras vēl pietiek arī lauku darbiem savā piemājas saimniecībā Mežāres pagastā. Kristīne stāsta, ka toreiz, pirms pieciem gadiem, tieši meklējusi nepilnas slodzes darbu, jo laiks un spēks nepieciešams arī dārzam un siltumnīcām laukos, un apkopējas darbs Namu pārvaldē izrādījies īsti laikā: darbu Jēkabpilī var apvienot ar saimniekošanu Mežārē.
Pēc izglītības Kristīne ir šuvēja, un savulaik arī strādājusi šajā profesijā. Bet dzīve ieviesa savas korekcijas, un Kristīne jau vairākus gadus strādā Namu pārvaldē. Viņa uzkopj trīs daudzdzīvokļu mājās: Viestura ielā 16 un 38C, un Jaunā ielā 34. Savu darbu viņa veic ar apziņu, ka ikvienam, kurš ienāk kāpņu telpā, tas īsais laika sprīdis no ārdurvīm līdz savam dzīvoklim ir patīkams. Reizi nedēļā Kristīne izslauka kāpņu telpu un veic tās mitro uzkopšanu, kā arī savāc atkritumus. Viņas pienākums ir arī mazgāt palodzes, logu rūtis un rāmjus, margas, pastkastītes, sienas un durvis. Vēl papildus kāpņu telpās šobrīd tiek veikta dezinfekcija.
To, cik viņiem ir apzinīga apkopēja novērtē arī visu to trīs māju iemītnieki, kurās Kristīne strādā. Un pateikts paldies ir visaugstākais novērtējums un dod pozitīvu lādiņu visai dienai. Tāpat iepriecina it kā šķietami sīkumi: ja kāds pirms ienākšanas kāpņu telpā no apaviem notīra sniegu, ja aizver aiz sevis ārdurvis…
Cilvēki mēdz būt dažādi: atzīst Kristīne. Un tas ir viens no iemesliem, kāpēc strādāt par apkopēju katrā ziņā nav garlaicīgi, jo allaž kādam, sastopot apkopēju, gribas kaut nedaudz aprunāties un tapt uzklausītam. Un nav svarīgi, pandēmija vai jau mazliet piemirstā, tā teikt, parastā dzīve. Jā, Covid-19 ir izmainījis iedzīvotāju ikdienu, un viņi vairāk laika pavada savos mitekļos, to Kristīne novērojusi arī savā darbā.
Pavasaris šogad ir nedaudz aizkavējies, ziema nelaiž to vaļā, ik pa laikam atgādinot par sevi ar dzelošu salu un uzmācīgiem sniegputeņiem. Un tādās reizēs ir tik patīkami aizvērt aiz sevis durvis, nokļūstot tīrā un mājīgā kāpņu telpā. „Ja iedzīvotāji jūtas labi, arī es jūtos tāpat!” atzīst Kristīne.

07.03.2021. Avārijas dienesta palīdzība svarīga jebkurā gadalaikā
SIA JK Namu pārvalde avārijas dienests ik dienas saņem desmitiem zvanu no savā apsaimniekošanā esošo māju iedzīvotājiem.
Visi trīs avārijas dienesta dežuranti ir ar ilggadēju pieredzi savā darbā un savus pienākumus veic ar lielu atbildību. Zvanītāji mēdz būt dažādi, un ar katru jāprot atrast kopīga valoda, pie reizes saprotot, ka cilvēks savu problēmu uztver saasināti un var būt pārāk emocionāls, tāpēc jābūt arī labam psihologam.
Iemesli, kāpēc cilvēki zvana, mēdz būt visdažādākie, piemēram, notikusi avārijas iekšējos tīklos, kā arī tiek pieteikti elektrotehniskie un santehniskie pakalpojumi, kurus veic Namu pārvaldes speciālisti. Un jautājumi, ar kādiem avārijas dienestā vēršas cilvēki, bieži vien ir atkarīgi no sezonas: kad tiek pieslēgts siltums, tad aktuāls ir viss par un ap to, savukārt pavasarī, piemēram, informē par bojājumiem rotaļu laukumos.
Šobrīd, kad ziema atkāpjas pavasara priekšā, biezā sniega sega, kas klāja pilsētas ielas un pagalmus, pārvēršas ūdenī. Līdz ar to cilvēki saskaras ar šim laikam tipiskām grūtībām – peļķēm, kas traucē pārvietoties, un viņi vēršas avārijas dienestā. Spēcīga lietus un straujas sniega snigšanas gadījumā applūst tās vietas, kurās vēsturiski nav izbūvēta lietus ūdens kanalizācijas sistēma. Tādos gadījumos pagalmos vērojams kas līdzīgs maziem plūdiem, un šajā situācijā izmanto speciālu tehniku lietus ūdens atsūknēšanai. Tāpat cilvēki, sākoties pavasarim, mēdz zvanīt par tekošiem jumtiem: sniegs strauji kūst, taču ūdens notekcaurules vēl nav pilnībā atsalušas, tāpēc ūdens netiek tām cauri un sakrājas uz jumta.
Vēl mums pienāk zvani par to, ka kārtējo reizi koplietošanas telpām – pagrabiem un bēniņiem – uzlauztas atslēgas un tajās iemitinājušies bezpajumtnieki. Tādos gadījumos vislabāk zvanīt uz tālruni 112: operators sazināsies ar attiecīgo dienestu (pašvaldības vai valsts policiju) un nodos informāciju.
Namu pārvaldes Avārijas dienesta tālruņu numuri ir 652 32402 un 29406016! Atgādinām, ka par nepamatotu izsaukumu var rasties maksājums!
Palīdzēsim jums, lai jūsu māja ir tā vieta, kur vienmēr ir labi!

23.02.2021. Nosiltināti bēniņi mājās Draudzības alejā un Celtnieku ielā
Februārī vairākās SIA JK Namu pārvalde apsaimniekotajās mājās nosiltināti bēniņi.
Namu pārvaldes galvenais inženieris Jānis Antonovs stāsta, ka darbus Celtnieku ielas 13.mājā veica „LC Būve”, savukārt Draudzības alejas 8.un 10.mājā strādāja SIA „Corto”. Siltināšanai izmantota beramā vate. Tā veido vienmērīgu siltumizolācijas slāni un cieši aizpilda vietas ap komunikācijām un jumta konstrukcijām, un tādējādi tiek nodrošināta augsta siltumnoturība. Beramā vate ir ugunsdroša, viegla, ar lielu blīvumu un saudzīga veselībai.
Pirms siltināšanas no bēniņiem aizvākti gadu gaitā sakrājušies krāmi, jo iedzīvotāji šīs telpas bieži izmanto kā vietu, kurā atbrīvoties no nevajadzīgām lietām. Tāpat mēdz būt situācijas, ka bēniņos gluži vienkārši tiek izmesti atkritumi, kā, piemēram, gadiem tas darīts Draudzības alejas 8.mājā. Bija nepieciešamas vairākas nedēļas, lai aizvāktu no bēniņiem visas drazas, kurām pēc loģikas un piederības vajadzēja atrasties atkritumu konteineros nevis koplietošanas telpās. Šajā gadījumā ir runa par cilvēku kultūras līmeni un cieņu pret citiem iedzīvotājiem: ja tas nav ieaudzināts ģimenē, tad ikdienā nākas saskarties ar šādām situācijām, kas robežojas ar bezkaunību un bezatbildību.
Bēniņiem ir vairāki svarīgi uzdevumi: tie novērš siltuma aizplūšanu no ēkas, jumta sasilšanu un lāsteku veidošanos. Izvēloties ieguldīt mājas uzkrājumus bēniņu siltināšanā, iedzīvotāji iegūst drošu un sakārtotu vidi. Turklāt tas ir viens no soļiem, kā mājā ietaupīt siltumu.
Mēs, Namu pārvalde, ar gandarījumu novērtējam jūsu vēlmi sakārtot savu mājokli, lai tajā būtu ērti dzīvot!
Foto: SIA JK Namu pārvalde un Vidusdaugavas TV

Draudzības alejas 8.mājas bēniņi pirms un pēc siltināšanas.

10.02.2021. Lietojot gāzi, svarīgākais ir ievērot drošību
Dabasgāzi ikdienā izmanto
vairums SIA JK Namu pārvalde apsaimniekoto māju iemītnieku. Lielākā daļa to lieto gāzes plītij, mazāk – apkurei, taču jebkurā gadījumā ir svarīgi, lai tas notiktu atbildīgi.Kā norāda akciju sabiedrības „Gaso” (Gāzes apgādes sistēmas operators) Jēkabpils iecirkņa vadītājs Guntis Martukāns, cilvēki kopumā ir zinoši un informēti par to, kā droši lietot dabasgāzi. Tipiskākā kļūda ir nevērīga attieksme pret gāzi patērējošām ierīcēm (piemēram, netīrumi, bojātas ierīces, laicīgi neveikta profilaktiskā apkope gāzes apkures katliem). Tāpat mēdz būt gadījumi, kad bez uzraudzības tiek atstātas gāzes plītis, uz kurām gatavo ēdienu. Novērots arī, ka pēc ierīču lietošanas netiek aizvērti gāzes krāni, kas atslēdz ierīces no kopējās gāzes sistēmas.
Lai savos mājokļos justos droši un ērti, jāievēro dažas vienkāršas lietas. Sajūtot gāzes smaku vai pat gadījumos, ja ir aizdomas par gāzes noplūdi dzīvoklī, kāpņutelpā vai mājā, nekavējoties jāinformē par radušos situāciju „Gaso” Avārijas dienests, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 114 un izstāstot problēmu (turpmākās darbības sk. attēlā). Savukārt, ja radusies sašķidrinātās propāna gāzes noplūde (gāzes baloni), pēc palīdzības jāvēršas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, zvanot pa tālruni 112. Ja ir noslēgts attiecīgs līgums, jāvēršas Latvijas Propāna gāzes Avārijas dienestā (tālrunis 8000 04 04).
Guntis Martukāns arī aicina nenodarboties ar pašdarbību, mainot, pārvietojot vai remontējot gāzes iekārtas (gāzes plīti, gāzes apkures katlu), bet gan uzticēt šo darbu veikt sertificētiem, apmācītiem speciālistiem ar zināšanām šajā jomā.
Lai būtiski uzlabotu gāzes sistēmas drošību, „Gaso” sadarbībā ar Namu pārvaldi uzsākusi daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iekšvadu starpstāvu krānu nomaiņu, kas būtiski uzlabo gāzes sistēmas drošību. Vēl, lai palielinātu drošību, ir nomainīti daudzdzīvokļu dzīvojamo māju ievadu krāni. Kā norāda G.Martukāns, „Gaso” regulāri pārbauda māju iekšvadus: iekšējo gāzesvadu un visu sistēmu. Šādas pārbaudes tiek veiktas ne retāk kā reizi piecos gados, un to laikā „Gaso” darbinieki pārbauda arī gāzes skaitītāju rādījumus un to tehnisko stāvokli. Manipulācijas ar skaitītāju rādījumiem vai nelegāli pieslēgumi pēdējo gadu laikā nav atklāti.
Namu pārvalde un „Gaso” atgādina, ka pirmajā vietā, lietojot gāzi, vienmēr jābūt drošībai. Nav pieļaujama paviršība un attieksme ar domu „gan būs labi”. Aicinām būt piesardzīgiem un atbildīgiem, jo neapdomīga rīcība var radīt draudus savai un līdzcilvēku veselībai un dzīvībai, apkārtējai videi, kā arī materiālus zaudējumus!

02.02.2021. Taupīsim siltumu, aizverot kāpņu telpu durvis
Gada aukstajos mēnešos aicinām iedzīvotājus būt apzinīgiem un, dodoties ikdienas gaitās, pievērst īpašu uzmanību tam, lai daudzdzīvokļu māju ārdurvis un otrās durvis, taupot siltumu, būtu aizvērtas.

Cieši aizverot abas ārdurvis, kāpņu telpā saglabājas siltums, un līdz ar to siltāks ir arī dzīvokļos, sevišķi pirmajos stāvos. Turklāt tādējādi kāpņu telpas tiek pasargātas no mitruma un pelējuma. Tiek pasargātas arī ēku konstrukcijas, jo aukstuma ietekmē var caursalt ārsienas, kas savukārt rada plaisāšanu. Salam ieplūstot kāpņu telpā, iespējamas arī situācijas, kad aizsalst un pārplīst radiatori, un tas nozīmē papildus izdevumus remontam.

Aizvērt kāpņu telpas abas ārdurvis ir tikpat svarīgi, kā aizvērt sava dzīvokļa durvis, un atgādinām to, ka arī logiem kāpņu telpā jābūt cieši aizvērtiem. Tādējādi mēs ne tikai iegūstam omulīgas telpas, kā arī ietaupām siltumu un pasargājam savu māju no mitruma!

26.01.2021. Namu pārvalde aicina neizmantot kanalizāciju par atkritumu urnu
Viens no biežākajiem izsaukumiem, ko saņem Namu pārvaldes avārijas dienests, ir zvans par kanalizācijas sistēmas aizsprostojumu. „Sadzīves atkritumu nolaišana tualetes podā nereti vainagojas ar neērtībām iedzīvotāju ikdienā un remontu, no kura ļoti vienkārši varētu arī izvairīties”, informē Namu pārvaldes inženierkomunikāciju tehniķis Anatolijs Osipovs.
Namu pārvaldes santehniķi novērojuši, ka visbiežāk aizdambējumu rada kanalizācijā noskalotas ēdienu paliekas. “Kanalizācijas caurulēm īpaši nedraudzīgi ir karsti tauki, eļļa, milti un kafijas biezumi. Karsti tauki, nonākot cauruļu sistēmā, atdziest un aptauko cauruļu sieniņas, kas ir lieliska saķeres vieta citiem sadzīves netīrumiem un priekšmetiem. Mūsu santehniķi iesaka taukus atdzesēt un izmest atkritumu urnā. Tāpat arī vajadzētu rīkoties ar kafijas biezumiem un miltiem – tiem vieta ir atkritumu urnā, ne tualetes podā,” skaidro A.Osipovs.
Vēl būtisks aizsērējumu risks ir sadzīves priekšmetu nonākšana kanalizācijas caurulēs. Proti, avīzes, papīra dvieļi, cigarešu izsmēķi un autiņbiksītes ir priekšmeti, kas ūdenī šķīst ļoti lēnu, vai dzīvnieku pakaiši un prezervatīvi, kas ūdenī nešķīst vispār, un tas viss ir īsākais ceļš pretim aizdambējumam un kanalizācijas sistēmas bojājumiem.
“Esam pamanījuši, ka tualetes podā nereti nonāk arī medikamenti. Pat jaudīgākie filtri nespēj pilnībā attīrīt ūdeni no tabletēs esošajām vielām, kas savukārt var nodarīt kaitējumu apkārtējai videi,” piebilst A.Osipovs.
Namu pārvalde atgādina, ka preventīvas un regulāras cauruļu tīrīšanas ar sadzīves ķīmiju nodrošinās sirdsmieru ne tikai jums, bet gan dos labumu visai daudzdzīvokļu mājai.
Aicinām kanalizāciju lietot apdomīgi, nepārvēršot tualetes podu par atkritumu spaini! Cienīsim sevi un savus kaimiņus, ar savu apzinīgo rīcību aiztaupot tos ne visai patīkamos brīžus, ko rada bojājumu novēršana kanalizācijas sistēmā! Ja kanalizācijas caurules tomēr ir aizdambējušās, lūdzam nevilcināties un sazināties ar Namu pārvaldes avārijas dienestu (tālr.652 32402, 29406016), lai pēc iespējas ātrāk novērstu radušos problēmu.

Attēlā : Namu pārvaldes santehniķu Edgara Pormalēna (no kreisās) un Sergeja Aleksejeva pieredze liecina: cilvēki pārāk bieži tualetes podus izmanto par atkritumu urnām. Daudzas lietas un vielas, kas tajos nonāk, var radīt nopietnas problēmas, tāpēc speciālisti aicina “likt aiz auss”: kanalizācijā nedrīkst mest visu, kas pagadās!”

15.01.2021. Informatīvās plāksnes atvieglo ikdienas gaitas gan iedzīvotājiem, gan dienestiem
SIA JK Namu pārvalde apsaimniekotajām mājām kopš aizvadītā gada nogales tiek uzstādītas informatīvās plāksnītes.
Plāksnītēs, kuras piestiprinātas virs ēku kāpņu telpu durvīm, norādīta iela, kāpņu telpas numurs, kā arī to dzīvokļu numuri, kuri atrodas konkrētajā kāpņu telpā. Tādējādi tiek atvieglota adreses meklēšana gan operatīvajiem dienestiem un kurjeriem, gan ciemiņiem. Jāpiebilst, ka informatīvās plāksnītes spīd tumsā un ir gaismu atstarojošas. Līdz janvāra vidum tās ir uzstādītas vairākās mājās Celtnieku, Viesītes, Brīvības, Nameja un Zemgales ielā.
Tāpat turpinās ēku numura zīmju uzstādīšana abos sānos tām mājām, kurās ir vairāk par trim kāpņu telpām, lai ikvienam nepieciešamības gadījumā būtu vieglāk orientēties.
Darbus informatīvo plāksnīšu izgatavošanā un uzstādīšanā veic SIA „DREX” no Jēkabpils, un tos paredzēts beigt šogad.
Līdz ar informatīvo plāksnīšu uzstādīšanu daudzdzīvokļu mājas kaut nedaudz, taču nav vairs tik bezpersoniskas, jo vizuālais akcents atsvaidzina ēkas kopējo tēlu. Iedzīvotājiem kļūst vieglāk orientēties, tādējādi ietaupot laiku, savukārt mums, namu apsaimniekotājiem, ir gandarījums par ieguldīto darbu, kas atvieglo un uzlabo cilvēku ikdienas gaitas!
Prieks, ka paveikto novērtē arī iedzīvotāji, par ko liecina sociālajā tīklā Facebook paustā pateicība: „Beidzot arī Jēkabpilī pie kāpņu telpas ieejas tiek uzstādītas informatīvās plāksnītes. Tas atvieglos dzīvi gan kurjeriem, gan operatīvajiem dienestiem, gan pašiem iedzīvotājiem. Ietaupīs laiku vajadzīgās adreses meklēsanā un beigās varbūt kādam pat izglābs dzīvību. Gribu izteikt pateicību Dailim Rencim (SIA „DREX”) par aktīvu idejas realizēšanu, kā arī kvalitatīvu plāksnīšu izgatavošanu un uzstādīšanu. Liels paldies Ainaram Vasilim (..) par šīs idejas akceptēšanu un realizāciju. Prieks, ka Jēkabpilī ir cilvēki, kuriem rūp šīs pilsētas tēls, vides kvalitāte un cilvēku labsajūta.”

09.01.2021. Lai dzīvoklī būtu tīrs gaiss, jābūt sakārtotai ventilācijai
Ikdienā mēs reti aizdomājamies par to, kāds gaiss ir mūsu dzīvokļos, kuros pavadām lielāko daļu sava laika. Gaisam jābūt kvalitatīvam jeb tīram, un to palīdz nodrošināt ventilācijas sistēma.
Ar ventilācijas palīdzību tiek izvadīti kaitīgie izdalījumi un tiek pievadīts tīrs gaiss, lai telpās būtu normāli sanitāri higiēniskie apstākļi. Tāpēc ir svarīgi, lai ventilācijas sistēma būtu uzturēta kārtībā. Jēkabpilī šo darbu, ventilācijas sistēmu sakārtošanu, jau ilgus gadus veic Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība, kurā strādā pieredzējušais Alfrēds Strumpe. Darbs ir gan bīstams, gan arī sarežģīts, prasa zināmu veiklību, jo šahtas ir šauras, turklāt bieži vien strādāšanu apgrūtina tajās esošie interneta un televīzijas kabeļi.
Alfrēds Strumpe stāsta, ka ventilācija palīdz izvadīt no ēkas lieko mitrumu, kas bojā ēkas konstrukcijas, kā arī nodrošina mājas iemītniekus ar elpošanai nepieciešamo skābekli un izvada no tās ūdens tvaikus un oglekļa dioksīdu. Savukārt nepietiekama ventilācija rada paaugstinātu mitrumu telpās un ir iemesls dažādām slimībām.
Tīri ventilācijas kanāli ir svarīgi arī no ugunsdrošības viedokļa: netīrītu ventilācijas kanālu dēļ ugunsgrēks bieži vien izplatās uz augšējiem stāviem un jumtu. Pēc Ugunsdrošības noteikumiem dabiskās ventilācijas kanāls jātīra un jāpārbauda ne retāk kā reizi piecos gados.
Alfrēds Strumpe norāda, ka aktīvākais ventilācijas sistēmu tīrīšanas laiks ir rudens. Alfrēds kopā ar mācekli Pēteri Ģiedri Jēkabpilī ir vienīgie, kuri tās tīra: laika gaitā ventilācijas sistēmas kļūst netīras, tiek piegružotas, piemēram, ar koku lapām. Tāpat tajās tiek atrasti beigti putni. Tas viss ventilācijas sistēmai traucē pildīt savas funkcijas. Jāpiebilst, ka dabiskās ventilācijas sistēmas ir aptuveni 70 procentiem padomju gados celto dzīvojamo ēku, un laika gaitā tās ir pilnveidotas, piemēram, ar virtuves nosūcējiem un ventilatoriem vannas istabās un tualetēs.
Namu pārvaldei ir sadarbība ar Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību, kura nodrošina ventilācijas sistēmu tīrīšanu Namu pārvaldes apsaimniekotajām mājām. Ilgus gadus ventilācijas sistēmas daudzdzīvokļu mājās netika uzturētas atbilstošā kārtībā, taču šobrīd Namu pārvalde aktīvi darbojas, lai tās sakārtotu. Ja iedzīvotāji vēlas, lai viņu mājā tiktu iztīrīta ventilācijas sistēma, viņi var vērsties Namu pārvaldes avārijas dienestā (tālr.652 32402, 29406016), un aicinām to darīt laicīgi, pavasarī vai vasarā, lai būtu iespējams saplānot darbus.
Tāpat aicinām parūpēties par to, lai jūsu dzīvoklim būtu uzstādīti kvalitatīvi logi un veikta to sānu malu iekšējā un ārējā apdare, kā arī apdare zem palodzes, tādējādi nodrošinot, ka logs pasargā no mitruma un aukstuma iekļūšanas, neradot telpās pelējumu.
Tikai sadarbojoties mēs varam radīt drošu un sakārtotu vidi!

Aktualitātes 2020 ..
Aktualitātes 2019 ..
Aktualitātes 2018 ..
Aktualitātes 2017 ..